Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtsis

Total: 690
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.476Z

Buxheti, Ligjet: Më shumë lekë për Avokatin e Popullit dhe ILDKP-në

Komisioni pranon kërkesat e disa institucioneve Komisioni i Ligjeve ka miratuar nen pr nen ndryshimet n buxhetin e shtetit pr vitin 2010. Drafti i miratuar mesditn e djeshme ka marr votat pro t mazhorancs dhe votat kundr t opozits, ndrkoh q vendimi sht marr pasi jan dgjuar n nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.107Z

Politika dënon në kor incidentin e ndodhur në Himarë

Deklaratat PS akuzon Berishn: Qeveria ka humbur kontrollin mbi territorin Pavarsisht ngjyrave partiake, spektri politik ka reaguar dje n lidhje me ngjarjen e Himars ku humbi jetn nj 35-vjear. Kryeministri Sali Berisha ka shfrytzuar Jugun pr t dhn qndrimin e tij pas komunikimit q pati me kreun e Bas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

LSI platform pr Reformn n Drejtsi

N prag t hapjes s sesionit t ri parlamentar, duke vlersuar emergjencn e reformimit t sistemit t drejtsis , Kryetari i Lvizjes Socialiste pr Integrim (LSI), Ilir Meta, prezantoi platformn pr reformn n kt fush. Duke vlersuar se reforma n drejtsi sht nj nga reformat kryesore pr progresin e mtejshm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.535Z

Shqipria n GJND: Kosova, faktor stabiliteti

Dita e dyt e shqyrtimit t ligjshmris s deklarats s pavarsis s Kosovs, n Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis n Hag, shnon fillimin e paraqitjes s qndrimeve q shtetet kan mbi kt deklarat. Vendi i par q doli n mbshtetje t Kosovs ishte Shqipria, ambasadori i s cils n Holand, Gazmend Barbullushi, foli pr su

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.041Z

Falja e të dënuarve, kriteret ndaluese, debate tek Ligjet

Komisioni i Ligjeve ka vijuar dje diskutimet lidhur me projektligjin “Pr faljen”, i cili prcakton procedurat pr faljen e t dnuarve nga Presidenti i Republiks. Debatet jan prqendruar n nenin 5 t ktij drafti, por dhe n amendimet e socialistve pr kt nen. Neni 5 i projekt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.785Z

Projektligji, hipotekim vetëm i oborreve për banim

Shqyrtimi i kërkesës, jo më vonë se tre muaj nga paraqitja Ata q kan shtpi private t ndrtuara para viteve ‘90, por oborrin e kan n prdorim dhe jo t hipotekuar, duhet t aplikojn n Zyrat Rajonale t Kthimit Kompensimit t Pronave pr t nisur procedurat. Por ky aplikim bhet ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.326Z

Vrasja në Himarë, Berisha: Akt barabar; autori, para ligjit

Kryeministri dënon vrasjen, kërkon kapjen e autorit Qeveria shqiptare dnon aktin e vrasjes t nj t riu n Himar dhe krkon impenjimin total t strukturave prkatse pr kapjen e autorit dhe drgimin e tij prpara organeve t drejtsis. Kryeministri Sali Berisha, pasi e dnoi me ashprsin m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama