Rezultate te kerkimit per termin: +Dritan +Dajtin

Meta: total 667 / total_found 667 / time 0.001 / keyword[0] dritan / docs[0] 18100 / hits[0] 34659 / keyword[1] dajtin / docs[1] 1035 / hits[1] 1688 /
Shpëtoi Dajtin nga burgimi i përjetshëm, policia i gjen euro në banesë gjyqtarit
  • 2019-02-15

Shpëtoi Dajtin nga burgimi i përjetshëm, policia i gjen euro në banesë gjyqtarit

Njërit prej gjyqtarëve që shpëtoi Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm i janë gjetur në shtëpinë që ka në Tiranë një shumë prej 20 000 eurosh. Shuma e parave u gjet pas kontrolleve që janë kryer mëngjesin e sotëm nga forcat e policisë në banesat e tre gjyqtarëve që zbutën d

I ulën dënimin Dritan Dajtit, nis gjuetia ndaj gjyqtarëve
  • 2019-02-15

I ulën dënimin Dritan Dajtit, nis gjuetia ndaj gjyqtarëve

Policia ka zhvilluar një aksion blic, duke bërë kontrolle në banesat e gjyqtarëve që dhanë vendimin për uljen e dënimit të Dritan Dajtit. Burimet bëjnë të ditur se kontrollet në banesat e gjyqtarë janë kryer nga forcat speciale të policisë me vendim gjykate. Tre ditë më parë, Mi

Del nga qelia i dënuari përjetë, vrau në spitalin e Mialnos të fortin e Tiranës
  • 2019-02-15

Del nga qelia i dënuari përjetë, vrau në spitalin e Mialnos të fortin e Tiranës

Lirohet nga qelia i dënuari me burgim të përjetshëm për vrasjen e të konsideruarit i forti i Tiranës, Naim Zyberit, në vitin 1997 në Itali. Gert Gjinarari ka përfituar lirim me kusht. Vendimi: Sjellje shembullore në burg. Marrëdhënie të rregulluara me trashëgimtarët e viktimës. Një

Gjyqtari i eurove dhe fishekëve, flet avokati: Plumbat i harroi!
  • 2019-02-15

Gjyqtari i eurove dhe fishekëve, flet avokati: Plumbat i harroi!

Një nga gjyqtarët e Dritan Dajtit, Skënder Damini (majtas), me avokatin e tij Në një intervistë për TCH, avokati i gjyqtarit të Apelit Vlorë, Skënder Damini, i cili u shoqërua në polici pasi iu gjetën në banesë 17 000 euro dhe disa fishekë, ka dhënë detaje mbi ndalimin e klientit t

Euro e fishekë në të brendshme, pamjet e kontrollit në banesën e gjyqtarit të Dajtit (VIDEO)
  • 2019-02-15

Euro e fishekë në të brendshme, pamjet e kontrollit në banesën e gjyqtarit të Dajtit (VIDEO)

Gjyqtari i Apelit, Skënder Damini, i cili vendosi së bashku me dy kolegë të tij për rrëzimin e vendimit për burgim të përjetshëm të Dritan Dajtit dhe dënimin e tij me vetëm 25 vite burg, ishte kryefjala e ditës së sotme. Kjo, pasi nga kontrolli i FNSH në banesën e gjyqtarit në Fark

Arratiset një nga gjyqtarët që liroi Dritan Dajtin, policia se gjen në Vlorë
  • 2019-02-15

Arratiset një nga gjyqtarët që liroi Dritan Dajtin, policia se gjen në Vlorë

Shtëpitë e gjyqtarëve Skënder Damini dhe Petrit Aliaj u kontrolluan gjatë kësaj të premteje nga grupi operacional special. Gjykata e Apelit Vlorë është e mbyllur dhe burime për Top Channel konfirmojnë se policia ende nuk ka kontrolluar zyrat e tyre, të cilat duhet të hapen vetëm në p

Aksioni në banesat e gjyqtarëve të Dajtit, Rama: Vrasës të drejtësisë
  • 2019-02-15

Aksioni në banesat e gjyqtarëve të Dajtit, Rama: Vrasës të drejtësisë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër pas aksionit të policisë (me kërkese të Krimeve të Renda) në banesat e tre gjyqtareve që shpëtuan Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm.  Me një shënim ne profilin e tij ne Twitter, kryeministri Rama shkruan se u thye kështu miti 30 vjeçar i p