Rezultate te kerkimit per termin: +Dritan +Dajtin

Meta: total 667 / total_found 667 / time 0.001 / keyword[0] dritan / docs[0] 18100 / hits[0] 34659 / keyword[1] dajtin / docs[1] 1035 / hits[1] 1688 /
Çështja Dajti, gjyqtari i ndaluar: 17 mijë  janë të djalit, fishekët në banesë i
  • 2019-02-15

Çështja Dajti, gjyqtari i ndaluar: 17 mijë janë të djalit, fishekët në banesë i

Skënder Damini është një nga tre gjyqtarët që ryzuan burgimin e përjetshëm dhe e dënuan vrasësin e 4 policëve, Dritan Dajtin, me vetëm 25 vite burg. Me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, banesa e gjyqtarit në Farkë u mësy sot nga efektivë të FNSH-së, të cilët gjetë

Gjykuan Dajtin, KLGJ nis hetimin ndaj gjyqtarëve
  • 2019-02-13

Gjykuan Dajtin, KLGJ nis hetimin ndaj gjyqtarëve

Këshilli i Lartë Gjyqësor pranoi kërkesën e ministres së Drejtësisë për të kryer hetimin disiplinor të trupës gjyqësore që gjykoi Dritan Dajtin. Sipas KLGJ-së, këta gjyqtarë kanë kryer shkelje të rënda profesionale dhe etike, që diskreditojnë pozitën dhe figurën e gjyqtarit g

Vendimi për Dajtin, Rama: Këta lloj gjyqtarësh janë si tumore!
  • 2019-02-13

Vendimi për Dajtin, Rama: Këta lloj gjyqtarësh janë si tumore!

Kryeministri Edi Rama ka folur për here të parë për vendimin e gjykatës që i dha Dritan Dajtit vendimin për heqjen e dënimit të përjetshëm, duke e dënuar me 25 vjet. Rama u pyet nga një qytetarë gjatë takimit në Lezhë, ku kryeministri tha se ne nuk do ti ndahemi këtij vendimi dhe

Ulja e dënimit për Dritan Dajtin, si votuan 5 gjyqtarët
  • 2019-02-11

Ulja e dënimit për Dritan Dajtin, si votuan 5 gjyqtarët

Pak ditë pas vendimit të Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për heqjen e dënimit me burgim të përjetshëm për Dritan Dajtin, zbulohen edhe vendimet pro dhe kundër të gjyqtarëve. Trupa gjykuese që dha vendimin përbëhej nga Fuat Vjerdha, që është edhe kryetar i Gjykatës së A

Vendimi për Dajtin, Meta si Soreca: KLGJ e Prokuroria të hetojnë
  • 2019-02-11

Vendimi për Dajtin, Meta si Soreca: KLGJ e Prokuroria të hetojnë

Edhe Presidenti Ilir Meta ka kërkuar angazhimin e Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Prokurorisë për të hetuar vendimin që i anulon dënimin me burg për jetë të Dritan Dajtit. Në një deklaratë të shkurtër, kreu i shtetit ka thënë: Mbështes reagimi dhe thirrjen e ambasadorit të BE-s

Rasti Dajti, Hoxha: Nga paraburgimi 302 ku qëndronte u dekonspiruan aksione antidrogë
  • 2019-02-11

Rasti Dajti, Hoxha: Nga paraburgimi 302 ku qëndronte u dekonspiruan aksione antidrogë

Vendimi për të dënuar me vetëm 25 vite burg Dritan Dajtin, vrasësin e 4 policëve në Durrës është kryefjala e debatit në emisionin Open, ku gazetarja Anila Hoxha ka veshur me përgjegjësi tre gjyqtarët të cilët rrëzuan burgimin e përjetshëm për një nga kriminelët më famëkeq shq

Frikë për të dënuar Dritan Dajtin? Felaj: Gjyqtarët e tij, si prokurorët e Shullazit
  • 2019-02-11

Frikë për të dënuar Dritan Dajtin? Felaj: Gjyqtarët e tij, si prokurorët e Shullazit

E ftuar në emisionin Top Talk të gazetarit Denis Dyrnjaja, këtë të hënë, kryetarja e Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Ermonela Felaj u ndal edhe te Reforma në Drejtësi, e veçanërisht te çështja Dajti, duke bërë një krahasim madje me atë Shullazi. Për tu ndalur te Reforma në Dr