Rezultate te kerkimit per termin: +Dritan +Dajtin

Meta: total 667 / total_found 667 / time 0.001 / keyword[0] dritan / docs[0] 18100 / hits[0] 34659 / keyword[1] dajtin / docs[1] 1035 / hits[1] 1688 /
Vendimi për Dajtin, ambasadori i Be: Të ndërhyjë KLGJ dhe Prokuroria
  • 2019-02-10

Vendimi për Dajtin, ambasadori i Be: Të ndërhyjë KLGJ dhe Prokuroria

Vendimi i rrëzimit për burgim përjetë ndaj Dritan Dajtit, nga Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda, është komentuar edhe nga ambasadori i BE-së në Tiranë. Në një status në profilin e tij në Twitter, Luigi Soreca ka komentuar se ndryshimi i masës së dënimit për Dajtin, duhet vler

Vendimi për Dajtin, PD: Lot krokodili nga ministrat e Ramës!
  • 2019-02-10

Vendimi për Dajtin, PD: Lot krokodili nga ministrat e Ramës!

Partia Demokratike reagon ashpër pas vendimit të Gjykatës së Apelit për ti hequr burgimin e përjetshëm Dritan Dajtit, i akuzuar për vrasjen e 4 policëve. Partia Demokratike në reagimin e saj dhënë sot në një njoftim për mediat, shkruan se “3 ditë me vonesë, të shtrënguar nga

Vendimi për Dajtin, Lleshaj: Gjyqtarë për burg dhe pa fe që po çmenden!
  • 2019-02-10

Vendimi për Dajtin, Lleshaj: Gjyqtarë për burg dhe pa fe që po çmenden!

Shpëtimi i Dritan Dajtit nga burgimi i përjetshëm ka sjellë edhe reagimin e Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj. Lleshaj tha se forcat e policisë nuk do të gjejnë paqe deri sa të vendoset Drejtësia. Njerëz të çartur, pa fe dhe atdhe po çmenden para parasë së krimit. I siguroj fa

Rrëfimi i babait të Dajtit: Berishës i kam gatuar, i bëra edhe ditëlindjen
  • 2019-02-10

Rrëfimi i babait të Dajtit: Berishës i kam gatuar, i bëra edhe ditëlindjen

Hasan Dajti, babai i Dritan Dajtit në një intervistë për News 24 ka treguar marrëdhënien e afërt me ish-kryeministrin Sali Berisha dhe besimin tek ai që do të bënte çështë e mundur që djali i tij të linte qelinë sa më shpejt. Teksa ish-lideri demokrat akuzon sot kryeministrin Edi

Dritan Dajti i shpëtoi burgut përjetë, Gjonaj: E paprecedentë, do marrim masa
  • 2019-02-10

Dritan Dajti i shpëtoi burgut përjetë, Gjonaj: E paprecedentë, do marrim masa

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj nëpërmjet një deklarate për mediat, ka denoncuar vendimmarrjen e paprecedent në rastin e gjykimit të Dritan Dajtit. Gjonaj tha se vendimi i marrë është në kundërshtim me standardet profesionale. Ajo i bëri thirrje Komisionit të Pavarur të Kualif

Ende skanë kaluar sitën e vettingut, kush janë gjyqtarët që liruan Dritan Dajtin?
  • 2019-02-09

Ende skanë kaluar sitën e vettingut, kush janë gjyqtarët që liruan Dritan Dajtin?

Sapo u afruan te mjeti, efektivi Fatos Xhani ka hapur derën e parë të shoferit dhe me thirrjen Ndal!, policia i është drejtuar personit që ndodhej në sediljen e pasme të mjetit. Menjëherë, nga ana e personit që ndodhej brenda mjetit, është hapur zjarr në drejtim të Fatos Xhanit, duke

I shpëtoi burgut përjetë? Prokuroria do bëjë rekurs për Dritan Dajtin
  • 2019-02-09

I shpëtoi burgut përjetë? Prokuroria do bëjë rekurs për Dritan Dajtin

Duket se saga e Dritan Dajtit me drejtësinë shqiptare nuk ka përfunduar te vendimi i Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda që i ndryshoi dënimin, duke e shpëtuar nga burgimi i përjetshëm. Kjo pasi, burime të Prokurorisë thonë se do të bëjnë rekurs vendimin e Gjykatës së Apelit