Rezultate te kerkimit per termin: +Dritan +Dajtin

Meta: total 667 / total_found 667 / time 0.001 / keyword[0] dritan / docs[0] 18100 / hits[0] 34659 / keyword[1] dajtin / docs[1] 1035 / hits[1] 1688 /
Lehtësimi nga Gjykata, Dritan Dajti mund të dalë nga burgu pas 7 vitesh
  • 2019-02-08

Lehtësimi nga Gjykata, Dritan Dajti mund të dalë nga burgu pas 7 vitesh

Drejtësia shqiptare ka vendosur sot dënimin përfundimtar për Dritan Dajtin, autorin e Masakrës së Durrësit, ngjarjes së rëndë të ndodhur më 7 gusht 2009, ku mbetën të vrarë 4 efektivë policie. Pas një kalvari 10 vjeçar zvarritjesh në dyer prokurorish dhe gjykatash, çështja Dajti

Vrau 4 policë në Durrës, Apeli shpëton Dritan Dajtin nga burgu përjetë
  • 2019-02-08

Vrau 4 policë në Durrës, Apeli shpëton Dritan Dajtin nga burgu përjetë

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka shpëtuar Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm, duke rrëzuar vendimin që i mbyllte përfundimisht dyert e qelisë për të akuzuarin për vrasjen e katër efektivëve të policisë në vitin 2009 në Durrës. Me vendimin e sotëm Dritan Dajti merr nj

Tik-tak, tik-tak ora po afron, Basha nga Kuvendi paralajmëron fundin e
  • 2019-01-31

Tik-tak, tik-tak ora po afron, Basha nga Kuvendi paralajmëron fundin e

Seanca e sotme parlamentare është karakterizuar nga tensioni, pasi opozita mbajti të bllokuar për disa minuta foltoren e Kuvendit gjatë kohës që ministrja e re e Financave mori fjalën. Teksa qetësia u rikthye në sallë, kreu i PD-së Lulzim Basha mori sërish fjalën për të folur rreth p

Këshilli Bashkiak miraton me 32 vota Buxhetin për vitin 2018
  • 2017-12-21

Këshilli Bashkiak miraton me 32 vota Buxhetin për vitin 2018

Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi me 32 vota  buxhetin e vitit të ardhshëm. Për vitin 2018, investimet e parashikuara nga Bashkia e Tiranës për tu zhvilluar në kryeqytet do të pësojnë një rritje prej 16%, krahasuar me vitin aktual. Gjatë prezantimit të buxhetit të Bashkisë së T

Pallatet Shallvare, kush ishin VIP-at që jetuan në atë zonë
  • 2017-10-07

Pallatet Shallvare, kush ishin VIP-at që jetuan në atë zonë

UVIL ZAJMI Historia e pallateve “Shallvare” është e lidhur me atë të banorëve që kanë jetuar aty. Pikërisht, në atë kompleks gjigant të viteve ’50, u vendos një pjesë e madhe e popullsisë së Tiranës, dhe nga ajo periudhë në dhjetëvjeçarët që pasuan kanë banua

No Pic available
  • 2017-03-10

Loja prokuror-avokat dështon seancat për Frrokun, Dajtin e Shullazin

Zhvillimi brenda orarit apo brenda një afati të përcaktuar i procesve gjyqësore ne gjykatat shqiptare është bërë pothuajse një mision i pamundur. Nga një vëzhgim i bërë nga Ora News gjatë kësaj të premteje në Gjykatën Penale të Tiranës dhe atë të krimeve të renda, vihet re se

Tango e Dajtit, Gjykata e Krimeve të Rënda nuk ka më gjyqtarë
  • 2017-01-07

Tango e Dajtit, Gjykata e Krimeve të Rënda nuk ka më gjyqtarë

I pandehuri Dritan Dajti duket se e ka kapur mat drejtësinë, e cila që prej vitit 2009 nuk ia ka dalë ende mbanë të shprehet me një vendim të formës së prerë për të. Me katër burgime të përjetshme për vrasjen e 4 efektivëve të policisë, Gjykata e Lartë ktheu dosjen për rigjykim