Rezultate te kerkimit per termin: +Dritan +Dajtin

Meta: total 667 / total_found 667 / time 0.001 / keyword[0] dritan / docs[0] 18100 / hits[0] 34659 / keyword[1] dajtin / docs[1] 1035 / hits[1] 1688 /
No Pic available
  • 2016-07-13

Vrasja e 4 policëve, Gjykata e Lartë kthen dosjen e Dritan Dajtit për rigjykim

Gjykata e Lartë vendosi rikthimin e dosjes së Dritan Dajtit për në Gjykatën e Apelit të Krimeve të Rënda, për rigjykim. Gjykata e Shkallës së Parë e dënoi Dajtin me burgim të përjetshëm, në vitin 2009 dhe në 1 dhjetor të vitit 2014, Apeli i Krimeve të Rënda vendosi prishjen e d

Tjeter proces per Dritan Dajtin
  • 2016-07-13

Tjeter proces per Dritan Dajtin

brbrProceset gjyqesore ndaj Dritan Dajtit nuk kane te mbaruar Jane dashur 276 seanca nga Gjykata e Krimeve te Renda per te dhene 4 burgime te perjetshme ndaj Dajtit per vrasjen e kater te punonjesve te policise Gjykata e Larte vendosi kete te merkure te riktheje edhe njehere ne Gjykaten e Apelit ce

Çështja Shullazi: Krim  Politikë  Biznes
  • 2016-04-23

Çështja Shullazi: Krim Politikë Biznes

Historia e Emiljano Shullazit dhe fenomeni i degradimit të politikës e biznesit, që i zgjidh problemet duke punësuar banda. A na duhet edhe këtu ndërhyrja amerikane dhe a është ky vetëm fillimi i Reformës në Drejtësi?! Nga Vladimir Karaj Kur ambasadori i SHBA, Donald Lu, e listoi Emilja

Paloka: Prokuroria të hapë tabulatet telefonike
  • 2016-04-22

Paloka: Prokuroria të hapë tabulatet telefonike

Debatet në Kuvend Rama-Palokës: Ke luajtur poker me Shullazin Edi Paloka: Rama dhe Tahiri kanë frikë nga institucionet që nuk varen prej tyre. Byroja e Hetimit nuk varet nga Tahiri i tij dhe prandaj nuk po e votojnë. I trembet byrosë se mund të përfundojë ashtu si Shullazi. Ky kryeminist

Mbesa që vrau gjyshen trajtohet njëlloj si Dritan Dajti
  • 2016-04-21

Mbesa që vrau gjyshen trajtohet njëlloj si Dritan Dajti

Avokati i saj u tërhoq dhe tha se nuk mund të mbronte të pandehurën, ndërkohë Gjykata i caktoi një avokat tjetër por seanca vazhdon të shtyhet për shkak të mungesës së tij. Xhoana Hila dhe i dashuri i saj Erando Qatipi janë arrestuar, pasi në vitin 2015 vranë gjyshen e saj për

Shullazi dhe Dajti kërkuan 200 mijë euro për vrasjen e Lul Berishës
  • 2016-04-19

Shullazi dhe Dajti kërkuan 200 mijë euro për vrasjen e Lul Berishës

Gjatë procesit gjyqësor të Bandës së Durrësit që u zhvillua disa vite më parë, Adriatik Coli, i penduar për krimet e tij, ka implikuar dy emra të njohur të botës së krimit të cilët pranuan të eliminojnë Lul Berishën, i cilësuar si kapo i bandës famëkeqe që ka vepruar në qy

Gjyqi i Shullazit dhe 9 imamëve, blindohen Krimet e Rënda
  • 2016-04-19

Gjyqi i Shullazit dhe 9 imamëve, blindohen Krimet e Rënda

Gjykata e Krimeve të Rënda është “blinduar”, këtë të martë nga forcat e rendit. Kjo për faktin se sot aty do të zhvillohen dy seanca gjyqësore: masa e sigurisë për të arrestuarin Emiljano Shullazi dhe gjyqi ndaj imamëve të akuzuar për terrorizëm. Report TV  raporton