Rezultate te kerkimit per termin: +Dritan +Dajtin

Meta: total 667 / total_found 667 / time 0.031 / keyword[0] dritan / docs[0] 18100 / hits[0] 34659 / keyword[1] dajtin / docs[1] 1035 / hits[1] 1688 /
No Pic available
  • 2009-08-10

Krimet e Rënda: Burg Dajtit e Xhaxhit, lirohet Karoli

Të njëjtën masë sigurie Gjykata mori edhe për kunatin e tij Erges Xhaxhin për dhënie ndihme të autorit të krimit.Në të njëjtën seancë trupi gjykues ka lënë të lirë për mungesë provash të dyshuarin si bashkëpunëtor të Dajtit, Elvis Karolin.Ky i fundit u arrestua në Tiranë m

No Pic available
  • 2009-08-10

Aksion për zbulimin e rrjetit të drogës kryesuar nga Dajti

10/08/2009  Prokuroria formulon akuzat për masakrën, në këkim i katërti, që shpëtoi i gjallë TIRANË - Tri ditë pas masakrës më të tmerrshme këtë 10-vjeçar të ndërmarrë ndaj forcave të policisë, ku u vranë 4 oficerë, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka formuluar akuza

No Pic available
  • 2009-08-10

Zbardhet operacioni, Dajti “Kapo” i trafikut të drogës

Autori i Lajmit: Romir SaraçiMasakra e Durrësit Prokuroria ka shtënën në dorë të gjithë dokumentacionin e policisë në lidhje me operacionin dhe po heton lëvizjet e policisë në ditët e fundit. Burime nga prokuroria bëjnë me dije se fillimisht hetimet nga ana e policisë ishin përq

No Pic available
  • 2009-08-10

Bashkë me Dritan Dajtin ka qenë edhe një i katërt

Autori i Lajmit: Romir SaraçiMasakra e Durrësit Një person i katër mund të ketë qenë me Dritan Dajtin në momentin që ai ekzekutoi katër efektivët e policisë. Grupi i hetimit ka ngritur dyshimet për praninë e personit të katër pasi pak metra larg vendit të ngjarjes janë vërejtur

No Pic available
  • 2009-08-10

Policia merr në pyetje Erges Xhaxhin, tregon për dyshimin se po përgjoheshin

Autori i Lajmit: red.Për 24 orët e kaluar, hetues të çështjes kanë marrë në pyetje, Ergest Xhaxhin që ishte bashkë me Dritan Dajtin në momentin që ndodhi tragjedia dhe Ergest Karolin që ka ndihmuar të shumëkërkuarin ti shpëtojë policisë për 6 vite. Ata kanë treguar tepër detaje

Marrin fund spekulimet e mediave të Edvinit - analizat tregojnë se të katër vrasjet i kreu killeri Dritan Dajti
  • 2009-08-10

Marrin fund spekulimet e mediave të Edvinit - analizat tregojnë se të katër vrasjet i kreu killeri Dritan Dajti

Me një beretë, killeri Dritan Dajti ka kryer vrasjen e katërfishtë ndaj policëve që tentuan ta arrestonin. Hetimet e prokurorëve dalin në këtë përfundim, pasi kryen analizat balistike, ndërkohë që brenda 48 orëve pritet të vendoset masa e arrestit “burg pa afat” për Drit

No Pic available
  • 2009-08-09

Itinerari i Dajtit ditën e masakrës

TIRANË - Prokuroria e Krimeve të Rënda në kryeqytet në bashkëpunim me institucionin e akuzës në Durrës, ka zbardhur paraprakisht itinerarin e lëvizjeve së Dritan Dajtit gjatë ditës së premte dhe ka rindërtuar skenën e krimit ku mbetën të vrarë katër agjentët e Drejtorisë së Po