Rezultate te kerkimit per termin: +Dritan +Dajtin

Meta: total 667 / total_found 667 / time 0.023 / keyword[0] dritan / docs[0] 18100 / hits[0] 34659 / keyword[1] dajtin / docs[1] 1035 / hits[1] 1688 /
No Pic available
  • 2009-08-09

Prençi: Operacioni nuk u dekonspirua. Vëllai i policit të vrarë: Dyshoj se vrasësi ka pasur sinjal

 Fatos MahmutajShërbimi i Kontrollit të Brendshëm në Ministrinë e Brendshme ka nisur dje hetimin për rrjedhje të informacionit policor gjatë operacionit tragjik të së premtes ku mbetën të vrarë katër efektivë policie. Veprimet e para hetimore të kryera nga SHKB nisur nga ngjarja

Shqiptarët në zi - shteti në këmbë kundër krimit
  • 2009-08-09

Shqiptarët në zi - shteti në këmbë kundër krimit

Një i shumëkërkuar hap zjarr gjatë tentativës për t’i shpëtuar ndalimit, duke marrë jetën e 4 efektivave të Policisë së Shtetit. Dritan Dajti ka marrë plagë të rënda, por nuk u shpëton dot strukturave të drejtësisë. Dita e sotme është shpallur ditë zije, ndërkohë që P

No Pic available
  • 2009-08-09

Policia prangos bashkëpunëtorin e Dritan Dajtit, dyshohet për lidhje shoqërore me autorin e krimit, i konfiskohen municione dhe eksploziv

TIRANË- Policia e Tiranës arrestoi në orët e vona të ditës së djeshme një 21 vjeçar, i dyshuar si një nga bashkëpunëtorët e Dritan Dajtit, i cili një ditë më parë vrau 4 punonjës të policisë, gjatë një aksioni për kapjen e tij. Burime zyrtare të policisë së qarkut

No Pic available
  • 2009-08-09

Mediat e Edvinit, perversitet mediatik pas masakrës, himnizuan krimin, njëlloj siç vepruan me Jaho Salihin

Një tjetër provë për meskinitetin dhe përdorimin e medias për interesa politike e private ishte ngjarja tragjike e ditës së premte që përfundoi me vdekjen e 4 efektivave të uniformave blu në Durrës në përpjekjen e tyre të admirueshme për të mposhtur krimin. Menjëherë sapo u bë i

Masakra e Durresit, prokuroria ngre akuzen
  • 2009-08-09

Masakra e Durresit, prokuroria ngre akuzen

Prokuroria e Krimeve te Renda ka ngritur akuzen e vrasjes ne rrethana cilesuese ndaj nje polici, gjate detyres ose per shkak te saj, kur cilesite e viktimes jane te dukshme ose te njohura, vrasje kjo e kryer ne bashkepunim ndaj Dritan Dajtit, kunatit te tij Erges xhaxhit, ne baze te nenit 79 te kodi

Dritan Dajti, maskohej si nënkomisar policie
  • 2009-08-09

Dritan Dajti, maskohej si nënkomisar policie

Njeriu më i kërkuar në Shqipëri, Dritan Dajti, lëvizte lirshëm me dokumente policie. Burimet nga policia dhe prokuroria bëjnë të ditur se Dajti prej kohësh mbante një dokument identifikimi me emrin e Agron Zenelit dhe ishte një nënkomisar policie. Dokumenti është gjetur në çan

No Pic available
  • 2009-08-09

Masakra e Durrësit, pritet vendimi për masën e sigurisë

TIRANË- Prokuroria e Krimeve të Rënda ka ngritur akuzën për autorët e masakrës së Durrësit, ku mbetën të vrarë në krye të detyrës 4 punonjës policie. Vrasje në rrethana cilësuese për shkak të cilësive të veçanta të viktimës, vrasje e katërfishtë me paramendim dhe falsifiki