Rezultate te kerkimit per termin: +Dritan +Dajtit

Meta: total 1000 / total_found 1300 / time 0.001 / keyword[0] dritan / docs[0] 18100 / hits[0] 34659 / keyword[1] dajtit / docs[1] 4165 / hits[1] 8194 /
Rasti Dajti, Hoxha: Nga paraburgimi 302 ku qëndronte u dekonspiruan aksione antidrogë
  • 2019-02-11

Rasti Dajti, Hoxha: Nga paraburgimi 302 ku qëndronte u dekonspiruan aksione antidrogë

Vendimi për të dënuar me vetëm 25 vite burg Dritan Dajtin, vrasësin e 4 policëve në Durrës është kryefjala e debatit në emisionin Open, ku gazetarja Anila Hoxha ka veshur me përgjegjësi tre gjyqtarët të cilët rrëzuan burgimin e përjetshëm për një nga kriminelët më famëkeq shq

Të fala Dritan Dajtit, Rama-komentuesit: Se ka në dorë qeveria!
  • 2019-02-10

Të fala Dritan Dajtit, Rama-komentuesit: Se ka në dorë qeveria!

Polemikat dhe reagimet për ndryshimin e masës për ti hequr burgun përjetë Dritan Dajtit, kanë përfshirë edhe kryeministrin Rama. Në lidhje me këtë çështje një komentues i ka shkruar kryeministrit në Facebook, duke i kujtuar çështjen dhe duke i thënë se kjo nuk është drejtësi. T

Vendimi për Dajtin, ambasadori i Be: Të ndërhyjë KLGJ dhe Prokuroria
  • 2019-02-10

Vendimi për Dajtin, ambasadori i Be: Të ndërhyjë KLGJ dhe Prokuroria

Vendimi i rrëzimit për burgim përjetë ndaj Dritan Dajtit, nga Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda, është komentuar edhe nga ambasadori i BE-së në Tiranë. Në një status në profilin e tij në Twitter, Luigi Soreca ka komentuar se ndryshimi i masës së dënimit për Dajtin, duhet vler

Vendimi për Dajtin, PD: Lot krokodili nga ministrat e Ramës!
  • 2019-02-10

Vendimi për Dajtin, PD: Lot krokodili nga ministrat e Ramës!

Partia Demokratike reagon ashpër pas vendimit të Gjykatës së Apelit për ti hequr burgimin e përjetshëm Dritan Dajtit, i akuzuar për vrasjen e 4 policëve. Partia Demokratike në reagimin e saj dhënë sot në një njoftim për mediat, shkruan se “3 ditë me vonesë, të shtrënguar nga

Vendimi për Dajtin, Lleshaj: Gjyqtarë për burg dhe pa fe që po çmenden!
  • 2019-02-10

Vendimi për Dajtin, Lleshaj: Gjyqtarë për burg dhe pa fe që po çmenden!

Shpëtimi i Dritan Dajtit nga burgimi i përjetshëm ka sjellë edhe reagimin e Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj. Lleshaj tha se forcat e policisë nuk do të gjejnë paqe deri sa të vendoset Drejtësia. Njerëz të çartur, pa fe dhe atdhe po çmenden para parasë së krimit. I siguroj fa

Rrëfimi i babait të Dajtit: Berishës i kam gatuar, i bëra edhe ditëlindjen
  • 2019-02-10

Rrëfimi i babait të Dajtit: Berishës i kam gatuar, i bëra edhe ditëlindjen

Hasan Dajti, babai i Dritan Dajtit në një intervistë për News 24 ka treguar marrëdhënien e afërt me ish-kryeministrin Sali Berisha dhe besimin tek ai që do të bënte çështë e mundur që djali i tij të linte qelinë sa më shpejt. Teksa ish-lideri demokrat akuzon sot kryeministrin Edi

Dritan Dajti i shpëtoi burgut përjetë, Gjonaj: E paprecedentë, do marrim masa
  • 2019-02-10

Dritan Dajti i shpëtoi burgut përjetë, Gjonaj: E paprecedentë, do marrim masa

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj nëpërmjet një deklarate për mediat, ka denoncuar vendimmarrjen e paprecedent në rastin e gjykimit të Dritan Dajtit. Gjonaj tha se vendimi i marrë është në kundërshtim me standardet profesionale. Ajo i bëri thirrje Komisionit të Pavarur të Kualif