Rezultate te kerkimit per termin: +Dritan +Dajtit

Meta: total 1000 / total_found 1300 / time 0.001 / keyword[0] dritan / docs[0] 18100 / hits[0] 34659 / keyword[1] dajtit / docs[1] 4165 / hits[1] 8194 /
I shpëtoi burgut përjetë? Prokuroria do bëjë rekurs për Dritan Dajtin
  • 2019-02-09

I shpëtoi burgut përjetë? Prokuroria do bëjë rekurs për Dritan Dajtin

Duket se saga e Dritan Dajtit me drejtësinë shqiptare nuk ka përfunduar te vendimi i Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda që i ndryshoi dënimin, duke e shpëtuar nga burgimi i përjetshëm. Kjo pasi, burime të Prokurorisë thonë se do të bëjnë rekurs vendimin e Gjykatës së Apelit

Lehtësimi nga Gjykata, Dritan Dajti mund të dalë nga burgu pas 7 vitesh
  • 2019-02-08

Lehtësimi nga Gjykata, Dritan Dajti mund të dalë nga burgu pas 7 vitesh

Drejtësia shqiptare ka vendosur sot dënimin përfundimtar për Dritan Dajtin, autorin e Masakrës së Durrësit, ngjarjes së rëndë të ndodhur më 7 gusht 2009, ku mbetën të vrarë 4 efektivë policie. Pas një kalvari 10 vjeçar zvarritjesh në dyer prokurorish dhe gjykatash, çështja Dajti

Gjykata, vendime kontradiktore, paqartësi për punën me dosjet
  • 2018-04-05

Gjykata, vendime kontradiktore, paqartësi për punën me dosjet

Çdo dosje që është hetuar dhe gjykuar tek Krimet e Rënda para datës 1 gusht 2017 do të ngelet tek Krimet e Rënda. Ky është thelbi i vendimit të Gjykatës së Lartë shpallur të mërkurën për Gjykatën e Krimeve të Rënda dhe që zgjidh rrëmujën e krijuar nga një vendim tjetër i

Pallatet Shallvare, kush ishin VIP-at që jetuan në atë zonë
  • 2017-10-07

Pallatet Shallvare, kush ishin VIP-at që jetuan në atë zonë

UVIL ZAJMI Historia e pallateve “Shallvare” është e lidhur me atë të banorëve që kanë jetuar aty. Pikërisht, në atë kompleks gjigant të viteve ’50, u vendos një pjesë e madhe e popullsisë së Tiranës, dhe nga ajo periudhë në dhjetëvjeçarët që pasuan kanë banua

Drejt fundit punimet e Unazës së Madhe nga shkolla teknologjike te Kopshti Botanik
  • 2017-08-14

Drejt fundit punimet e Unazës së Madhe nga shkolla teknologjike te Kopshti Botanik

Veliaj: Unaza e aksesueshme për makinat dhe qytetarët në shtator; aksion për mbylljen e hyrje/daljeve të paligjshme nëpër rrugë Në shtator Unaza e Madhe e Tiranës do të jetë funksionale për qytetarët. Për pak ditë pritet të hapet edhe segmenti më i rëndësishëm i saj, i cili lidh

No Pic available
  • 2017-05-03

Zgjedhjet shtyjnë gjyqet, dështojnë seancat nga mungesa e avokatëve

Zvarritja e proceseve gjyqësore është bërë tashmë një fenomen në gjykatat shqiptare, por afrimi i zgjedhjeve duket se e thekson akoma më shumë këtë dukuri. Nga një vëzhgim i Ora News, shihet se proceset më të bujshme që kanë edhe një ndjeshmëri të lartë publike shtyhen prej jav

No Pic available
  • 2017-03-10

Loja prokuror-avokat dështon seancat për Frrokun, Dajtin e Shullazin

Zhvillimi brenda orarit apo brenda një afati të përcaktuar i procesve gjyqësore ne gjykatat shqiptare është bërë pothuajse një mision i pamundur. Nga një vëzhgim i bërë nga Ora News gjatë kësaj të premteje në Gjykatën Penale të Tiranës dhe atë të krimeve të renda, vihet re se