Rezultate te kerkimit per termin: +Dukurit

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.105Z

Limaj: E përkrahë ultimatumin dhënë Isa Mustafës

Kreu i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj është shprehur se Qeveriae Kosovës duhet të reflektoj për shkarkimin e Jabllanoviqit. AI tha se duke parë numrin e protestuesve të pakënaqur është koha e fundit që Qeveria e Kosovës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.533Z

Jacobson: Të luftohet informaliteti

Ambasadorja amerikane në Kosovë, Tracy Ann Jacobson, ka kërkuar që këtë vit të gjitha autoritetet ta luftojnë sa më shumë informalitetin, krimin ekonomik dhe dukuritë tjera që ndikojnë në humbjen e të hyrave në buxhet, s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.869Z

Sejdiu-Moisiu: Faleminderit Shqipërisë për mbështetjen

Kosova i sht mirnjohse Shqipris pr mbshtetjen e plot q ajo i ka dhn shtetit m t t ri t Evrops. Presidenti i Kosovs, Fatmir Sejdiu, priti dje ish-presidentin e Shqipris, Alfred Moisiu, t cilin e falnderoi pr mbshtetjen q Shqipria i ka dhn pr lirin dhe pavarsin e Kosovs, njofton zy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.654Z

Konferencë në Ulqin

Në datat 7 dhe 8 tetor në qytetin e Ulqinit në Malin e Zi do të mbahet konferenca"Kultura Krajane me veçoritë Shestanas në rrjedhat e shekujve". Kjo konferencë do të ketë në qëndër të saj dukuritë Etnokulturore t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.138Z

Kuçi: Institucionet e Kosovës po luftojnë dukuritë negative

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, sot ka marrë pjesë në Konferencën “Lufta kundër korrupsionit në Prokurim”, e organizuar nga Qendra për Studime të Sigurisë, Goerge C. Marshall. Duke fol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.600Z

EULEX i vendosur për ta luftuar krimin edhe në veri

Lufta kundër krimit të organizuar dhe vendosja e ligjit në veri të Mitrovicës ishte tema kryesore e takimit mes zëvendësshefit të EULEX-it, Andy Sparkes dhe kryetarit të komunës së Mitrovicës, Avni Kastrati.   “Ne do të ke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.214Z

Bilalli: Krerët e BIK-ut duhet të japin dorëheqje

Kryetari i Sindikatës së BIK-ut, Idriz Bilalli në një intervistë për RTK-në ka komentuar zhvillimet e fundit në vend, arrestimet e 40 të dyshuarve për luftërat në Siri dhe Irak. Ai ka fajësuar krerët e Bashkësisë Islame

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama