Rezultate te kerkimit per termin: +Dukurit

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.896Z

Jacobson:Amerika, krenare me një mik si Kosova

Ambasadorja e re e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Tracey Ann Jacobson, ndërsa i dorëzoi letrat kredenciale presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga, tha se Amerika është krenare që ka një vend mik si Kosova. Deklarata është bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.144Z

Krasniqi: Politika po ndërhyn në drejtësi

Kryetari i Kuvendi Jakup Krasniqi edhe njëherë është paraqitur kritik ndaj klasës politike dhe drejtësisë në vend. Kryekuvendari Krasniqi tha se në sistemin e drejtësisë ka ndërhyrje politike. “Sistemi i Drejtësisë nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.867Z

Sabri Hamitifiton çmimin e madhtë letërsisë 2010

TIRANË- Shkrimtari dhe studjuesi Sabri Hamiti u shpall fitues i “Çmimit të Madh të Letërsisë 2010”, me veprën “Poetika Shqipe” sot paradite në ceremoninë e ndarjes së Çmimeve Kombëtare të Letërsisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.711Z

Filipine 25 te vdekur nga rreshqitjet e tokes

Të paktën 25 persona kanë humbur jetën dhe mbi 150 të tjerë konsiderohen të humbur pasi një rrëshqitje masive toke përfshiu një fshat në jug të Filipineve. Autoritetet lokale bëjnë të ditur se rrëshqitj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.180Z

Kinë, dhjetëra të vdekur nga përmbytjet

Përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës në Kinë të shkaktuara nga një javë reshje të dendura kanë vrarë të paktën 57 persona dhe detyruar mbi 1 milion të braktisin shtëpitë e tyre. Autoritetet deklarojnë se 12.3 milion&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

"Gjysmhna dhe Shqiponja" dhe zgjimi i identitetit kombtar shqiptar

Shtpia botuese "Bota Shqiptare" s fundmi ka hedhur n qarkullim librin "Gjysmhna dhe Shqiponja" t historianit George Garych. Gjykuar nga kndvshtrimi osman, Shqiponja dhe Gjysmhna, trajton zgjimin e identitetit kombtar shqiptar nga fundi i shek 19-t deri n shprthimin e Lufts

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.331Z

Mijëra qytetarë marshojnë kundër KEK-ut

Mijëra qyetatrë kanë marrë pjesë në marshin paqësor kundër fryerjes së faturave nga ana e KEK-ut. Marshi ka filluar nga ndërtesa e KEK-ut dhe ka vazhduar përgjatë qendrës së qytetit, deri te Qeveria e Kosovës. Qyetetarë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama