Rezultate te kerkimit per termin: +Dukurit

Total: 201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.563Z

SHBA 17 te vdekur nga dhuna e tornadove

Të paktën 17 persona kanë humbur jetën në jug të Shteteve të Bashkuara për shkak të dhunës së tornadove që kanë rrëzuar pemë, shtylla elektrike dhe shembur shtëpi. Në Alabama, ku është dekret

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.917Z

Studentet proteste per arsimin

Skandali i shitjes së diplomave duhet të ndalet nga Ministria e Arsimit. Me këtë motiv, studentët e Universitetit të Tiranës, në Ditën e Drejtësisë, zhvilluan një marshim në shenjë proteste, nga Korpusi i Universitetit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.435Z

Frikë për lojtarët, mishi me afat të skaduar

Pak javë para fillimit të Kampionatit Botëor, Brazili po vazhdon të luftoi të gjitha dukuritë që mund të prishin imazhin e kësaj ngajrje. Policia braziliane ka konfiskuar mish me afat të skaduar në hotele të ndryshme në Brazil. Madje d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.640Z

Katërfishohet dhuna e nxënësve ndaj nxënësve

Dhuna në shkolla vazhdon të jetë e pranishme dhe sfiduese për të gjitha institucionet e shtetit. Rastet si lëndim i lehtë trupor , prishje e rendit dhe qetësisë publike, vjedhje, posedim të substancave narkotike, posedim i armëve të zjarri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.105Z

Limaj: E përkrahë ultimatumin dhënë Isa Mustafës

Kreu i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj është shprehur se Qeveriae Kosovës duhet të reflektoj për shkarkimin e Jabllanoviqit. AI tha se duke parë numrin e protestuesve të pakënaqur është koha e fundit që Qeveria e Kosovës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.533Z

Jacobson: Të luftohet informaliteti

Ambasadorja amerikane në Kosovë, Tracy Ann Jacobson, ka kërkuar që këtë vit të gjitha autoritetet ta luftojnë sa më shumë informalitetin, krimin ekonomik dhe dukuritë tjera që ndikojnë në humbjen e të hyrave në buxhet, s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.869Z

Sejdiu-Moisiu: Faleminderit Shqipërisë për mbështetjen

Kosova i sht mirnjohse Shqipris pr mbshtetjen e plot q ajo i ka dhn shtetit m t t ri t Evrops. Presidenti i Kosovs, Fatmir Sejdiu, priti dje ish-presidentin e Shqipris, Alfred Moisiu, t cilin e falnderoi pr mbshtetjen q Shqipria i ka dhn pr lirin dhe pavarsin e Kosovs, njofton zy

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama