Rezultate te kerkimit per termin: +Durresit

Meta: total 1000 / total_found 8152 / time 0.004 / keyword[0] durresit / docs[0] 8152 / hits[0] 13941 /
Arrestohet me dy pistoleta në makinë 30-vjeçari, mik i Lul Berishës
  • 2017-10-04

Arrestohet me dy pistoleta në makinë 30-vjeçari, mik i Lul Berishës

Policia e Durrësit, në kuadër të operacioni Vjeshtë 2017, ka arrestuar 2 shtetas të dyshuar si pjesëtarë të një bande kriminale. Burime nga policia e qytetit bregdetar bëjnë me dije se janë vënë në prana shtetasit Marjel Fierza, 30 vjeç dhe Genti Nderjaku, 34 vjeç, banues në Durr

Plagosi me armë zjarri të riun në Durrës, identifikohet autori
  • 2017-10-04

Plagosi me armë zjarri të riun në Durrës, identifikohet autori

Policia e Durresit me ane te nje njoftimi ka bere te ditur se ka identifikuar autorin qe plagosi te riu Marvin Paja mbremjen e sotme ne lagjen Nr.18. Sipas policise eshte shpallur ne kerkim shtetasi  Gj. SH. 31 vjeç dhe po punojnë për kapjen e tij. Njoftimi i policise Informacion paraprak. Më

Arrestohet me dy pistoleta në makinë 30-vjeçari, ish-anëtar i Bandës së Durrësit
  • 2017-10-03

Arrestohet me dy pistoleta në makinë 30-vjeçari, ish-anëtar i Bandës së Durrësit

Policia e Durrësit, në kuadër të operacioni Vjeshtë 2017, ka arrestuar 2 shtetas të dyshuar si pjesëtarë të një bande kriminale. Burime nga policia e qytetit bregdetar bëjnë me dije se janë vënë në prana shtetasit Marjel Fierza, 30 vjeç dhe Genti Nderjaku, 34 vjeç, banues në Durr

No Pic available
  • 2017-09-21

Tragjike në familjen durrsake, zjarri u merr jetën trinjakëve të mitur

Një ngjarje rrëqethëse raportohet nga Policia e Durrësit e cila nuk ka shumë që ka ndodhur. Sot pasdite një banesë në Rromanat eshte perfshire nga flaket, i cili u ka marre jeten 3 femijeve te mitur qe ndodheshin brenda ne banese. Nuk dihet asgjë më shumë për momentin, teksa sipas Poli

No Pic available
  • 2017-09-14

Mbi 100 mijë objekte arkeologjike presin një muze për ekspozim

Mungesa e një muzeu por edhe një laboratori për përpunimin e objekteve arkeologjike mund të vërë në pikëpyetje serioze gjurmët e disa periudhave mesjetare në vendin tonë. Instituti arkeologjik  në bodrumet e të cilit qëndrojnë mbi 20 mijë objekte i drejton një apel qeverisë t

No Pic available
  • 2017-08-27

Shumë prej turistëve të zhgënjyer nga pushimet në Shqipëri

Shqipëria ka qenë destinacioni turistik i mijërave vizitorëve të huaj këtë verë. Por si duket Shqipëria në sytë e turistëve. Përshtypjet ata i kanë ndarë në një nga portalet më të njohura për turizimin, tripadvisor.com. Të huajt e rekomandojnë vendin tonë për plazhet dhe shpe

Durrës, vonon me 7 orë trageti nga Bari; raskapiten pasagjerët
  • 2017-08-02

Durrës, vonon me 7 orë trageti nga Bari; raskapiten pasagjerët

Një tjetër traget, me mbi 1.900 udhëtarë në bord, shënon vonesa të theksuara në grafikun e lëvizjes nga Italia drejt Durrësit. Në bordin e tragetit Azzurra, që duhej të nisej para mesnatës për të mbërritur në 8 të mëngjesit të sotëm në Durrës, ndodhen 1.916 udhëtarë, kryes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama