Rezultate te kerkimit per termin: +Dushk

Total: 671
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.116Z

Dushk i Lushnjes, gjendet i vrarëbrenda në xhami, 86-vjeçari

LUSHNJE – Një 86- vjeçar nga Lushnja është gjetur i vdekur në xhaminë e fshatit Dushk . Lidhur me ngjarjen është njoftuar edhe policia, e cila ka mbërritur në vendin e ngjarjes pas njoftimit të marrë. Ata kane parë të shtrirë në një pellg gjaku, një të moshuar, i cili sip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.356Z

Lushnje shkolla e shkaterruar ne Dushk

Vetëm dy ditë para fillimit të vitit të ri shkollor gjendja e godinave të shkollave në disa nga komunat e rrethit të Lushjës është e mjerueshme. Nje nga keto eshte dhe shkolla e fshatit Thanasaj te komunes Dushk. Ne kete shkolle mungojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.508Z

Një ditë në Dushk

Ai vend ekziston. Është fshat, madje fshat i famshëm. Quhet Dushk. Është i famshëm për atë historinë e nxjerrjes së një qerreje me deputetë nga një katund i vetëm. Por nuk është “aspak i famshëm”për mijëra halle dhe probleme të të gjitha llojeve. Dushku ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:01.616Z

Dushk-izimi i zgjedhjeve në Shqipëri

20/02/2005  Një nga defektet e sistemit ekzistues elektoral, i cili mund të sjellë pasoja për zgjedhjet e kësaj vere, është hapësira, që partitë politike kanë për të trafikuar vota te njëra-tjetra. Fenomeni që ndodhi në zonën 60 të Lushnjës, 4 vjet më parë, i pagëzuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.240Z

Shkrumbohen nga flaket 10 hektare me dushk

brbrZjarri ka perfshire kete te diele pyjet ne fshatin Kocaj te njesise administrative Fushe-Bulqize Per pasoje raportohet se 10 hektare me dushk dhe shkurre jane shkrumbuar nga flaket Zjarri i ndihmuar nga era e forte u perhap me shpejtesi duke arritur deri ne 100 metra larg shtepive te fshatit Koc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.089Z

Lushnjë, djegin 1200 ullinj, arrestohen dy të rinjtë nga fshati Dushk

Kanë djegur ullishtën me 1200 drurë, duke i shkatërruar thuajse gjithë pasurinë, disa bashkëfshatarëve të tyre, ndaj policia i ka vënë prangat sot dy të rinjve nga Dushku i Lushnjës. Ata janë Julian dhe Elton Qose, të arrestuar me akuzën e shkatërrimit të pronës me zjarr. Ndaje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.383Z

Dushk. Vihet në provë vota e lirë në Shqipëri

12/12/2004  Duket se klima në dukje e qetë në komunën e Dushkut, ka sjellë një përplasje të fuqishme mes dy forcave politike të majta, Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Procesi zgjedhor i ditës së sotme në Dushk, është cilësuar si një test për for

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama