Rezultate te kerkimit per termin: +Dushk

Total: 671
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.089Z

Lushnjë, djegin 1200 ullinj, arrestohen dy të rinjtë nga fshati Dushk

Kanë djegur ullishtën me 1200 drurë, duke i shkatërruar thuajse gjithë pasurinë, disa bashkëfshatarëve të tyre, ndaj policia i ka vënë prangat sot dy të rinjve nga Dushku i Lushnjës. Ata janë Julian dhe Elton Qose, të arrestuar me akuzën e shkatërrimit të pronës me zjarr. Ndaje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.383Z

Dushk. Vihet në provë vota e lirë në Shqipëri

12/12/2004  Duket se klima në dukje e qetë në komunën e Dushkut, ka sjellë një përplasje të fuqishme mes dy forcave politike të majta, Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Procesi zgjedhor i ditës së sotme në Dushk, është cilësuar si një test për for

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.294Z

Alibali: Sistemi aktual, "dushk" per partite e medha, favorizon koalicionet

TIRANE - Nenkryetari i Partise Republikane, Neritan Alibali, deklaroi diten e djeshme se ne zgjedhjet e vitit te ardhshem dy partite e medha Partia Demokrtaike dhe ajo Socialiste duhet te futen ne koalicione parazgjedhore me partite e tyre aleate. Sipas Alibalit, kjo edhe per shkakun e ligjit te ri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.116Z

Dushk i Lushnjes, gjendet i vrarëbrenda në xhami, 76-vjeçari

LUSHNJE – Në fshatin Dushk, një i moshuar 76 vjeçar është gjetur i vrarë me thikë në fyt brenda në xhami. Ai quhet Shemsi Muça. Policia njofton paraprakisht se ka pasur përleshje. Muça ka qënë një besimtar i rregullt, që falej çdo ditë aty.Redaksia online(ar.sh/shqiptarja.com

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.099Z

Lushnje shpallet ne kerkim ish-kreu i komunes Dushk

Ish-kreu i komunës Dushk, Bashkim Kadiu, është shpallur në kërkim nga forcat e policisë. Siç konfirmoi korrespondentja e “ABC News”, kjo ndodhi pasi Kadiu mësohet se ka kërcënuar me armë punonjësit e Inspektoriatit Ndërt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.941Z

Dushk Reduxe

Sokol Lleshi Qenka si teper e mundimshme per te mberritur ne nje reforme perfundmitare zgjedhore te gjithendare prej partive politike. Komisione reformash qe nisin me zotimin per te hartuar me se fundi nje kod zgjedhor afatgjate, por qe tek e fundit perfundojne cdo prag zgjedhjesh me deformim dhe mo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:20.344Z

Zgjedhjet, dushk e gogla

Ashtu siç ishte parathënë në vlerësimet paraprake, zyra e OSBE/ODIHR-it i dha notë pakaluese sërish Shqipërisë për zhvillimin e zgjedhjeve të denja për një vend anëtar të NATO-s dhe që ka dorëzuar në prill 2009 aplikimin për t'u anëtarësuar në bllokun e BE-së. Zgjedhjet e 2

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama