Rezultate te kerkimit per termin: +Dyt +Botrore

Total: 195
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.103Z

Apolloni, zbulohet një statujë e rrallë

Nj statuj romake e prmasave t mdha eshte zbuluar n Apoloni. Zbulimi i kesaj statuje shtgjat punimeve q po kryen ekspedita shqiptaro-franceze, n sektorin “G” t parkut kombtar arkeologjik, n pjesn veriperndimore t qytetit antik. Punimet e ksaj ekspedite kan katr dit q kan filluar n sektori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.822Z

Berisha: Shqipëria vendi i potencialeve të mëdha

Kryeministri Sali Berisha ka riprsritur thirrjen drejtuar investitorve t huaj pr t zhvilluar biznesin e tyre n Shqipri, si vendi q ofron potenciale t mdha n fushn e energjetiks, at t minierave dhe turizmit. Kt deklarate kreu i qeveris e bri gjat Konferencs s dyt ”Pr Ekonomin e Zhvillimit&rdquo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.391Z

Shqipëri - Bankë Botërore, strategji e re partneriteti për 5 vjet

BB: Shqipëria, ndër të paktat vende në Evropë, që ruajti nivele pozitive të rritjes në 2009-n Shqipria dhe Banka Botrore do t’i vendosin marrdhniet e tyre n t ardhmen nprmjet nj strategjie t re partneriteti. Pak dit m par, Bordi i Drejtorve t Grupit t Banks Botrore d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.949Z

Sot, 15 vjet nga masakra e Srebrenicës

Dhjetra mij boshnjak prkujtojn sot Masakrn e Srebrenics, genocidi m i rnd n Europ q nga Lufta e Dyt Botrore. N at q njihet si “Marshimi Simbolik i Paqes” ata prshkojn n drejtim t kundrt si shenj t largimit nga vdekja, rrugn 100 kilometra t gjat, ku 15 vjet m par nn komandn e Gjeneralit R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.750Z

Masakra, çamët marshojnë nga Kllogjeri në Qafë-Botë

Qindra cam, përkujtojnë masakrën, sot sërish në marshim Nj marshim prgjat rrugs s vdekjes, e cila mori jetn e 2700 amve, popullsis s pafajshme q ikte pr t’i shptuar genocidit dhe dhuns greke. Nga ajo masakr e pashembullt kan kaluar 66 vjet. Me ceremoni t veanta komuniteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.853Z

Matura, sa pyetje do të ketë çdo kapitull në provimet shoqërore

Cilët janë librat prej nga do të vijnë shumica e pyetjeve në provimet e fundit të maturës, që do të zhvillohen në 30 qershor Provimet e fundit t Maturs Shtetrore, ato me zgjedhje, kan edhe peshn kryesore t maturs, pasi edhe pse prbjn vetm 40 pr qind t nots totale, indeks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Pakufishmria e Teknologjis

Teknologjia nuk njeh kufi. Bile, nj celular sa e sa suksese ka! Nj njeri, i cili mund ta prdor vetm pr t shtypur kompjuterin dhe sa i suksesshm sht pa folur pr ata q e prdorin at pr programime dhe studime shkencore. Por, kur i referohemi t kaluars, rezulton se zhvillimet teknologjike nuk jan vetm t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama