Rezultate te kerkimit per termin: +Edhe +John

Meta: total 1000 / total_found 13517 / time 0.006 / keyword[0] john / docs[0] 13517 / hits[0] 18661 /
No Pic available
  • 2019-02-08

Pas Mona Lisa-s, Da Vinçi na rishfaq sërish artin e tij të madh (Foto)

– Një zbulim sensacional – E pabesueshme Dora e Leonardo da Vinçit na rivjen sërrish dhe na shfaqet me një krijim të panjohur: Martiri San Sabestian Duket sikur ka zgjatur dorën sipër varrit për të na treguar dhe një vizatim të thjeshtë të tij. Martiri është atje, lidhur

JO TË LUASH ME ZJARRIN, POR ME FUNDIN E BOTËS
  • 2019-02-04

JO TË LUASH ME ZJARRIN, POR ME FUNDIN E BOTËS

Nga Max HOFMANN Sigurisht, sipas të gjitha informacioneve të ditura, SHBA ka të drejtë. Rusia me raketat e saj 9M729 shkel marrëveshjen INF për ndalimin e raketave tokësore atomare me rreze të mesme veprimi. Këtë e kanë konfirmuar, sipas informacioneve të Deutsche Welles edhe shërbime t

Skandal në Fushë Krujë, dhunohen lojtarët e Skënderbeut
  • 2019-02-02

Skandal në Fushë Krujë, dhunohen lojtarët e Skënderbeut

Klubi i Skënderbeu ka denoncuar një rast vërtetë skandaloz në stadiumin Redi Maloku të Fushë Krujës, ku pritet të startojë në orën 14:00 sfida mes Kastriotit dhe skuadrës korçare. Në faqen zyrtare në Facebook, klubi korçar ka njoftuar se është ushtruar dhunë ndaj 3 prej lojtarë

No Pic available
  • 2019-02-01

Maduro në krizë të thellë, kërkon të shesë 29 ton ar

Venezuela do të shesë 15  tonë ar në Emiratet e Bashkuara Arabe në ditët e ardhshme në këmbim të euros në para të gatshme, që vendi të përmbushë nevojat bazë.  Në total, Nicolas Maduro ka në plan të shesë në total 29 ton ar të Venezuelës me vlerë rreth 1.2 miliardë dollar

Digjini vezoret e tyre, se po shtohen si minjtë, një burrë arrestohet për (Video)
  • 2019-01-30

Digjini vezoret e tyre, se po shtohen si minjtë, një burrë arrestohet për (Video)

Një burrë në të 60-at e tij është arrestuar me dyshime për abuzime të rënda racore pasi një video u shfaq në internet dhe tregonte shpërthimin e tij racist ndaj nxënësve të reja myslimane pranë një shkolle, teksa kërkonte edhe sterilizimin e tyre i nxitur nga nazistët. Burri i pai

Venezuela, Maduro: Jam i gatshëm të negocioj me opozitën
  • 2019-01-30

Venezuela, Maduro: Jam i gatshëm të negocioj me opozitën

Presidenti i Venezuelës Nicolas Maduro fajësoi Presidentin amerikan Donald Trump për çdo akt dhune në vendin e tij. Komentet e tij pasuan njoftimin e Shtetet e Bashkuara për vendosjen e sanksioneve ndaj kompanisë shtetërore të naftës të Venezuelës (PDVSA). Sanksionet ngrijnë çdo pronë

SHBA, sanksione kompanisë së naftës në Venezuelë
  • 2019-01-29

SHBA, sanksione kompanisë së naftës në Venezuelë

Shtetet e Bashkuara i vunë sanksione kompanisë shtetërore të naftës në Venezuelë, PDVSA, dhe i bënë thirrje ushtrisë së këtij vendi që të pranojë transferimin paqësor të pushtetit. Këshilltari për siguri kombëtare, John Bolton, tha se presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, dhe