Rezultate te kerkimit per termin: +Edhe +John

Meta: total 1000 / total_found 13517 / time 0.006 / keyword[0] john / docs[0] 13517 / hits[0] 18661 /
No Pic available
  • 2019-01-12

Nipi i një emigranti nga Meksika do sfidojë Trump në 2020

Demokrati nga Teksasi i Shteteve të Bashkuara, Julian Castro, ish kryetar i San Antonios pritet të paraqes kandidaturën zyrtare që do të sfidonte presidentin Donald Trump në zgjedhjet e nëntorit të vitit 2020. 44-vjeçari Castro, nip i një emigranti nga Meksika, ka shërbyer si sekretar i

No Pic available
  • 2019-01-12

Ditë miqësoresh, Teuta barazon me Kastriotin, Skënderbeu dominon Bylisin

Teuta-Kastrioti         1-1 Edhe këtë të shtunë kanë vijuar ndeshjet miqësore për disa nga skuadrat e Kategorisë Superiore, që i vijojnë përgatitjet në Shqipëri. Skuadra e Teutës, forcë e tretë e kampionatit dhe me ambicie maksimale në këtë sezon ka barazuar 1-1 në testi

Brexit, ministri i Jashtëm britanik: Mund të anulohet dhe të mbetemi në BE
  • 2019-01-11

Brexit, ministri i Jashtëm britanik: Mund të anulohet dhe të mbetemi në BE

Një refuzim i marrëveshjes së Theresa May për largimin nga Bashkimi Euopian nga deputetët mund të çojë në “paralizën e Brexit” dhe të ndalojë Mbretërinë e Bashkuar që të dalë nga unioni. Kjo është deklarata bombastike e Ministrit të Jashtëm britanik, Jeremy Hunt, i c

Përçarje mes Turqisë dhe SHBA-së për kurdët
  • 2019-01-09

Përçarje mes Turqisë dhe SHBA-së për kurdët

Ministri i Jashtëm turk, Mevlut Cavusoglu deklaroi se Turqia nuk do të përmbahet nga veprimet ushtarake për të mbrojtur kufijtë e saj, nga ajo që ai e përshkruan si kërcënim prej luftëtarëve kurdë të Sirisë. Deklarata e ministrit u bë të mërkurën, një ditë pasi Turqia hodhi pos

Donald Trump: Tërheqja nga Siria me ritmin e duhur
  • 2019-01-08

Donald Trump: Tërheqja nga Siria me ritmin e duhur

Presidenti i SHBA, Donald Trump thotë se do ti tërheqë të 2 mijë trupat amerikane në Siri me “ritmin e duhur”, duke vazhduar njëkohësisht luftën kundër terroristëve të Shtetit Islamik. Në një koment në Twitter të hënën, Presidenti Trump nuk caktoi ndonjë afat kohor pë

Rihapet gara për titull, City thyen mitin Liverpool
  • 2019-01-04

Rihapet gara për titull, City thyen mitin Liverpool

Miti i Liverpoolit të këtij sezoni bie në javën e 21-të. Për të rihapur edhe njëherë garën për titull në Premier League mendoi Manchester City. Në Etihad Stadium skuadra e Pep Guardiolës mposhti me rezultatin e ngushtë 2-1 The Reds, në një sfidë vërtetë spektakolare që i mbajti

The Economist: Mafia shqiptare është një mit, ja çfarë janë ata!
  • 2019-01-04

The Economist: Mafia shqiptare është një mit, ja çfarë janë ata!

Grupet shqiptare të krimit të organizuar që merren me trafik droge, grabitje ose prostitucion në Europë, shpesh trajtohen nga mediat e huaja në artikujt e tyre si Mafia Shqiptare, por prestigjiozja The Economist e ka hedhur poshtë këtë etiketim, duke shkruar se ky është thjesht një mit