Rezultate te kerkimit per termin: +Edhe +John

Meta: total 1000 / total_found 13517 / time 0.006 / keyword[0] john / docs[0] 13517 / hits[0] 18661 /
PA KTHIM MBRAPA
  • 2018-12-11

PA KTHIM MBRAPA

Nga Rudina HAJDARI Për ti bërë jehonë fjalëve të ish-kryeministres britanike, Margaret Thatcher, mbi politikanët që heqin dorë nga deklaratat e tyre A lady is not for turning dua të tju them se, ata që presin që unë të heq dorë nga deklarata ime do të zhgënjehen. Ndërsa ata që më

Trump konfirmon largimin e shefit të stafit të Shtëpisë së Bardhë
  • 2018-12-09

Trump konfirmon largimin e shefit të stafit të Shtëpisë së Bardhë

Shefi i stafit të Shtëpisë së Bardhë, John Kelly, do të lërë postin e tij në fund të këtij viti. Lajmi bëhet i ditur nga presidenti amerikan Donald Trump, duke konfirmuar kështu lajmet e fundit të shtypit mbi një dorëheqje të Kelly-t.  Është një njeri i mirë, e çmoj shumë sh

No Pic available
  • 2018-12-06

Historia e John Lennon, si e hipnotizoi e dashura japoneze (Foto)

I verbuar dhe fjalë për fjalë “hipnotizuar” nga Yoko Ono. Pra, Ray Connolly përshkruan John Lennon (të cilin ai e takoi në vitet 1960 dhe me të cilin u bë mik) në librin e ri të dedikuar për të: “Të jesh John Lennon: Një jetë pa trazirë”. Sipas Conolly, një g

No Pic available
  • 2018-12-01

UKRAINË, RREZIKU NGA LUFTA TOTALE

Presidenti i Ukrainës Petro Poroschenko ka shpallur gjendjen e luftës në disa zona, për shkak të grumbullimit të forcave ruse në kufi me këtë vend. Pasojat mund të jenë të rënda. Aktualisht të gjitha informacionet shpijnë në një konkludim: Konflikti i ri mes Ukrainës dhe Rusisë du

Trekëndëshi i Nevadës, misteri i zonës ku janë zhdukur mbi 2,000 avionë (Foto)
  • 2018-11-29

Trekëndëshi i Nevadës, misteri i zonës ku janë zhdukur mbi 2,000 avionë (Foto)

Misteri mbulon një zonë të gjerë sa gjysma e përmasave të Anglisë, që ndodhet në Nevada të SHBA-së perëndimore, ku në 60 vitet e fundit janë zhdukur më shumë se 2,000 avionë. I quajtur Trekëndëshi i Nevadës, vendi është bërë një varrezë avionësh përgjatë 6 dekadave, teks

Kickboxing, ofron 5 mln $ për duel ndaj Conor McGregor
  • 2018-11-23

Kickboxing, ofron 5 mln $ për duel ndaj Conor McGregor

Duelet mes sportistëve të sporteve të ndryshme luftarake po bëhen të shpeshta kohët e fundit dhe pas konfirmimit të sfidës mes boksierit Floyd Mayweather dhe një sportisti të kickboxing nga Japonia, një tjetër përballje miks është në horizont. Sipas John Kavanagh, trajnerit të Conor

Vrasja e John Kennedy, eksperti: Presidentin e vrau Kumbari i mafias (EMRI)
  • 2018-11-21

Vrasja e John Kennedy, eksperti: Presidentin e vrau Kumbari i mafias (EMRI)

Kanë kaluar 55 vite nga 22 nëntori i 1963, kur Presidenti amerikan John F. Kennedy u qëllua për vdekje nga Lee Harvey Oswald, teka ishte duke hipur në një autokolonë presidenciale në Dealey Plaza, Dallas. Ish anëtari i marinës amerikane Lee Harvey Oswald u akuzua për vrasjen e Kennedy dhe