Rezultate te kerkimit per termin: +Edhe +Presidenti +Ilir

Meta: total 1000 / total_found 6491 / time 0.009 / keyword[0] presidenti / docs[0] 127176 / hits[0] 247473 / keyword[1] ilir / docs[1] 57215 / hits[1] 100005 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Rama, Basha apo Meta? Analiza e Blendi Fevziut për 25 qershorin: Ja kush e fiton luftën

Gazetari Blendi Fevziu ka komentuar situatën politike në vend, ndërsa në fokus të analizës së tij sjell tre emrat më të rëndësishëm të politikës shqiptare, Edi Ramën, Ilir Metën dhe Lulzim Bashën. Fevziu thekson se këta tre personazhe janë në luftë për fitore, ndërsa si kurrë

Fallxhoret: Njerëz të PD-së erdhën me makina të blinduara për fitoren e Bashës
  • 2017-06-23

Fallxhoret: Njerëz të PD-së erdhën me makina të blinduara për fitoren e Bashës

Në prag të zgjedhjeve parlamentare të vitit 2017, Fiks Fare shkoi në disa fallxhore për t’i pyetur se cila forcë politike do të fitonte më 25 qershor apo edhe për ekuilibrat në politikën shqiptare. Një fallxhore në Lushnje thotë se zgjedhjet do të zhvillohen me sukses. Tregon s

No Pic available
  • 2017-06-23

DEBATI/ Analistët i kërkojnë emrat e oligarkëve, Meta thotë vetëm emrin e Ramës

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta, teksa ishte i ftuar në emisionin Të Paekspozuarit në Neës24 tha se LSI kishte reaguar sa herë kur bëhej fjalë për interesin e shqiptarëve, edhe gjatë kohës kur qeveriste bashkë me PD dhe në këto 4 vitet e fundit me PS. Pyetjes së analistit Andi Bushati

No Pic available
  • 2017-06-22

Ilir Meta për numrin 1, sonte në Arena me gazetarin Dritan Hila

Vetëm tre ditë para zgjedhjeve, ish-kreu i LSI-së, njëherësh dhe Presidenti i zgjedhur Ilir Meta vjen mbrëmjen e sotme në një intervistë për emisionin Arena në RTV Ora News me gazetarin Dritan Hila. A është i majtë Ilir Meta apo ka bërë një parti që ta mbajë në pushtet? A i ka bo

No Pic available
  • 2017-06-22

Meta: Kreu i mavisë do ta pësojë shumë rëndë si miku im në 1994-n

Nga Durrësi, Presidenti i zgjedhur Ilir Meta u shpreh se Lëvizja Socialiste për Integrim do të jetë forcë e parë jo vetëm në Tiranë dhe në Durrës, por edhe në Fier. Ai tha se kreu mavi siç e cilëson Partinë Socialiste do ta pësojë keqas më 25 qershor siç e pësoi Sali Berisha në

Fiks Fare/ Fallxhoret: Njerëz të PD-së erdhën me makina të blinduara për fitoren e Bashës
  • 2017-06-22

Fiks Fare/ Fallxhoret: Njerëz të PD-së erdhën me makina të blinduara për fitoren e Bashës

Në prag të zgjedhjeve parlamentare të vitit 2017, Fiks Fare shkoi në disa fallxhore për t’i pyetur se cila forcë politike do të fitonte më 25 qershor apo edhe për ekuilibrat në politikën shqiptare. Një fallxhore në Lushnje thotë se zgjedhjet do të zhvillohen me sukses. Tregon s

No Pic available
  • 2017-06-22

Shpërthimi i Tahirit, Meta reagon: Të merrem me Sajen është humbje kohe

Vetëm tre ditë para zgjedhjeve, ish-kreu i LSI-së, njëherësh dhe Presidenti i zgjedhur Ilir Meta vjen mbrëmjen e sotme në një intervistë për emisionin Arena në RTV Ora News me gazetarin Dritan Hila. Meta reagon ndaj Saimir Tahirit:  Të merrem me Sajen është humbje kohe, Të gjith