Rezultate te kerkimit per termin: +Edhe +Presidenti +Ilir

Meta: total 1000 / total_found 7369 / time 0.009 / keyword[0] presidenti / docs[0] 131658 / hits[0] 255850 / keyword[1] ilir / docs[1] 58832 / hits[1] 102385 /
No Pic available
  • 2019-03-15

Meta takon Aliyev: Azerbajxhani të heq vizat për shqiptarët!

Presidenti i Republikës, Ilir Meta po vijon vizitën zyrtare në Baku të Azerbajxhanit. Meta u prit në një takim nga Presidenti i Republikës së Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, ndërsa vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera midis dy vendeve, si dhe ecurinë e tyre shumë të mirë në vitet e fund

No Pic available
  • 2019-03-14

Forumi i Bakusë, Presidenti Meta takohet me liderët e rajonit

Presidenti Ilir Meta po merr pjesë në Forumin e 7 Global të Bakusë. Në një postimi në rrjetin social Facebook, Kreu i Shtetit thotë se është bashkë me liderë të rajonit, të gjithë pjesmarrës në këtë takim të rëndësishëm ndërkombëtar. Presidenti ka postuar një foto përpara

Negociator i krizës? Spiropali: Meta të këshillonte më mirë bashkëshorten!
  • 2019-03-09

Negociator i krizës? Spiropali: Meta të këshillonte më mirë bashkëshorten!

Presidenti Ilir Meta po shihet nga të gjithë si negociatori që do të marrë përsipër të zgjidhë krizën politike në vend, duke ulur në tryezë bisedimesh opozitën dhe mazhorancën. Këto aludime janë komentuar edhe nga ministrja Elisa Spiropali në emisionin Kjo Javë. Për deklaratën e

Kriza politike dhe roli i Metës, ish-Presidenti tregon formulën e zgjidhjes
  • 2019-03-09

Kriza politike dhe roli i Metës, ish-Presidenti tregon formulën e zgjidhjes

Shqipëria ka hyrë në krizë politike dhe protestat nga ana e opozitës e këmbëngulja e kryeministri Edi Rama për të mos çuar vendin në zgjedhje të parakohshme kanë krijuar një situatë të nderë, e cila mund të ketë pasoja të rënda dhe ende nuk i dihet zgjidhja. Teksa ndërkombëtar

No Pic available
  • 2019-03-09

Rama i përgjigjet Metës: Qeveria bën vetëm hapa përpara

Kryeministri Edi Rama i ktheu sot përgjigje presidenti Ilir Meta nga Fieri, gjatë një takimi me qytetarët në kuadër të turit ‘Bashkia që duam’. Rama u shpreh se qeveria dhe Partia Socialiste nuk do të bëjnë asnjë hap pas, por vetëm përpara. “Një gjë është e sigur

Zonja e parë, kryetare e LSI, Bolino i ashpër: Ilir Meta po shkel Kushtetutën!
  • 2019-03-08

Zonja e parë, kryetare e LSI, Bolino i ashpër: Ilir Meta po shkel Kushtetutën!

Pronari i Report Tv, Carlo Bollino ka akuzuar Presidentin Ilir Meta se është në shkelje të Kushtetutës, ngaqë ka lidhje direkte me një forcë politike. Duke folur në emisionin Open, Bollino deklaroi se Presidenti nuk duhet të ketë asnjë lidhje me partitë politike, kurse në rastin e Met

Dialog me Ramën në odën e Metës? Basha i prerë: Ska hapa pas!
  • 2019-03-04

Dialog me Ramën në odën e Metës? Basha i prerë: Ska hapa pas!

Presidenti Ilir Meta ftoi sot opozitën dhe mazhorancën në dialog, madje nuk e mohoi se mund të bëjë rolin e ndërmjetësuesit në emër të interesit kombëtar, ndërsa uljen në bisedime në odën e Kreut të Shtetit e cilësoi të pranueshme nga PS, kreu i Grupit Taulant Balla. Por një për