Rezultate te kerkimit per termin: +Edhe +Presidenti +Ilir

Meta: total 1000 / total_found 7369 / time 0.009 / keyword[0] presidenti / docs[0] 131658 / hits[0] 255850 / keyword[1] ilir / docs[1] 58832 / hits[1] 102385 /
No Pic available
  • 2019-02-21

Shitblerja e votës/ Rama: Monika në ferr, Metën e pamë që bleu mandat në Lezhë

Në një dalje për mediat disa orë pas protestës së opozitës, kryeministri Edi Rama shtriu dorën për dialog, duke theksuar se procesi duhet të bazohet në disa argumente që i shërbejnë demokracisë. Kemi qenë dhe do të jemi gati të dialogojmë, për gjithçka që i shërben demokracis

Djegia e mandateve, Meta: Opozita të bëjë një hap prapa, Rama të bëjë dy
  • 2019-02-20

Djegia e mandateve, Meta: Opozita të bëjë një hap prapa, Rama të bëjë dy

Djegia e mandateve nga PD dhe aleatët e saj opozitarë, ka rritur tensionin në politikën shqiptare. Në reagimin e parë për këtë çështje, Presidenti Ilir Meta e ka quajtuar një zhvillim të padëshiruar përshkallëzimin e protestave apo politikave ndarëse, duke bërë thirrje për reflek

Mandatet/ Fevziu: Mund të ketë përplasje civile, ja roli i Metës në këtë histori
  • 2019-02-19

Mandatet/ Fevziu: Mund të ketë përplasje civile, ja roli i Metës në këtë histori

Opozita e bashkuar ka vendosur të djegë mandatet parlamentare duke tensionuar edhe më tepër klimën politike në Shqipëri, teksa ka ndezur alarmin e kuq edhe tek ndërkombëtarët, të cilët po bëjnë thirrje kundër vendimit. Gazetari i njohur Blendi Fevziu, duke komentuar situatën e krijua

Meta, mesazh urimi Thaçit për 11-vjetorin e Pavarësisë
  • 2019-02-16

Meta, mesazh urimi Thaçit për 11-vjetorin e Pavarësisë

Presidenti Ilir Meta ka uruar sot Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi për 11-vjetorin e Ditës së Pavarësisë. Nëpërmjet një statusi në facebook, Meta shkruan se si president I vendit tonë, ai do të jetë gjithmonë përkrahës në ndërmarrje që i afrojnë gjithnjë e më shumë dy shte

Rama ironizon Metën: I kemi rënë kot në qafë Nishanit, ky qenka më keq
  • 2019-02-15

Rama ironizon Metën: I kemi rënë kot në qafë Nishanit, ky qenka më keq

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar për deklaratat e Presidentit Ilir Meta për çështjen e Unazës së re. Rama tha se nuk e surprizon me Meta, pasi sipas tij Presidenti është një parti e tretë në opozitë. Kryeministri shtoi se i ka rënë në qafë kot ish-presidentit Nishani kur drejtonte i

Vendimi për Dajtin, Meta si Soreca: KLGJ e Prokuroria të hetojnë
  • 2019-02-11

Vendimi për Dajtin, Meta si Soreca: KLGJ e Prokuroria të hetojnë

Edhe Presidenti Ilir Meta ka kërkuar angazhimin e Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Prokurorisë për të hetuar vendimin që i anulon dënimin me burg për jetë të Dritan Dajtit. Në një deklaratë të shkurtër, kreu i shtetit ka thënë: Mbështes reagimi dhe thirrjen e ambasadorit të BE-s

Largimet nga puna, Meta: Shteti, shkelësi më problematik i ligjit
  • 2019-02-11

Largimet nga puna, Meta: Shteti, shkelësi më problematik i ligjit

Presidenti Ilir Meta, i është kthyer përplasjes me qeverinë, teksa gjatë publikimit të gjetjeve mbi vonesat gjyqësore mbi monitorimet për largimet e padrejta nga puna, ka deklaruar se shteti është kthyer në shkelësin më problematik. Meta tha se roli i Gjykatës Administrative duhet të