Rezultate te kerkimit per termin: +Edicioni

Total: 5800
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.157Z

Çelet edicioni i gjashtë i Fokus-it

Në qytetin e Fierit, në galerinë e Arteve Figurative është çelur edicioni i 6-të i konkursit ndërkombëtar fotografie Fokus. Në këtë konkurs marrin pjesë  93 fotografë. Organizatori Arben Alliaj shprehet se ekspozita është mbështetur në traditën shqiptare e ndërthurur me përvoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.220Z

Fillon edicioni i nëntë i Giffoni-t në Shqipëri  

Kinema Millenium priti dje qindra fëmijë që u takuan me një motiv, të shohin e të diskutojnë për kinemanë. Nisi kështu festivali i filmit Giffoni Shqipëria, një nga projektet e Giffoni World Alliance, pjesë e Giffoni Experience, Festivalit Ndërkombëtar të Filmit për Fëmijë e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.720Z

Nis sot edicioni i 9-te i Top Fest

Do te startoje sot edicioni i 9 i Top Fest festivalit te muzikes moderne mbareshqiptare festivalit te promovimit te emrave te rinj dhe afirmimit te atyre te njohur.Edicioni i 9 do te prezantohet nga Marina dhe Luana Vjollca.Top Fest 9 premton surpriza dhe talente qe do te spikasin kete vit. 25 konku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.585Z

Celet edicioni i 17-te i Onufrit

Eshte çelur sot ne Galerine Kombetare edicioni i 17-te i konkursit nderkombetar Onufri. Tema e ketij viti “A dini vendin ku lulezojne paradokset”, ngjan me nje nga vargjet e Getes, ndersa kuratori italian ka plotesuar kerkese e drejtorit te galerise, per te pranuar ne konkurs vetem artiste shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.148Z

Perfundon edicioni i trete i Festivalit Folklorik Aulona International Folk

Përfundon edicioni i tretw i Festivalit Folklorik Ndërkombëtar “Aulona International Folk Festival". Kupën e këtij edicioni e ka fituar Ansambli i Këngëve dhe Valleve "Rexhep Mitrovica", i (Kosovës). Ky Festival, sipas organizator&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.143Z

TIFF nis sot edicioni i 8-te

Nga 760 filma te paraqitur nga 50 vende te botes ne kete edicion do te konkurrojne 83 filma sipas kategorive 10 filma te gjate artistik 41 filma te shkurter 9 eksperimentale 14 dokumentare dhe 9 te animuar. Vijne nga vende te ndryshme te botes Shqiperia Argjentina Armenia Australia Austria Belgjika

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.158Z

Fier, çelet edicioni i gjashtë i Fokus-it

Në qytetin e Fierit, në galerinë e Arteve Figurative është çelur edicioni i 6-të i konkursit ndërkombëtar fotografie Fokus. Në këtë konkurs marrin pjesë  93 fotografë. Organizatori Arben Alliaj shprehet se ekspozita është mbështetur në traditën shqiptare e ndërthurur me përvoj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama