Rezultate te kerkimit per termin: +Edicioni

Total: 5800
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.143Z

TIFF nis sot edicioni i 8-te

Nga 760 filma te paraqitur nga 50 vende te botes ne kete edicion do te konkurrojne 83 filma sipas kategorive 10 filma te gjate artistik 41 filma te shkurter 9 eksperimentale 14 dokumentare dhe 9 te animuar. Vijne nga vende te ndryshme te botes Shqiperia Argjentina Armenia Australia Austria Belgjika

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.158Z

Fier, çelet edicioni i gjashtë i Fokus-it

Në qytetin e Fierit, në galerinë e Arteve Figurative është çelur edicioni i 6-të i konkursit ndërkombëtar fotografie Fokus. Në këtë konkurs marrin pjesë  93 fotografë. Organizatori Arben Alliaj shprehet se ekspozita është mbështetur në traditën shqiptare e ndërthurur me përvoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.162Z

Nis edicioni i 8-te i stines koncertore “Klasik”

Prezantohet edicioni 8-te i Sezonit Nderkombetar te Koncerteve KLASIK. Gjate nje konference per shtyp, paraditen e djeshme, u dha nje pasqyre te qarte te gjitha aktiviteteve artistike qe do te zhvillohen ne kuader te ketij Edicioni Nderkombetar, ku Shqiperia merr pjese denjesisht perkrah shteteve te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.357Z

Kenga Magjike edicioni i 13-te

Edicioni i 13-të i natës së parë të festivalit “Kënga Magjike” ngjiti në skenë 24 këngë nën interpretimin e zërave të njohur të muzikës së lehtë shqiptare. Si çdo vit nën drejtimin e Ardit G

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.757Z

Edicioni i 8- i filmit Giffoni Shqiperia mberrin ne Tirane

Mbërrin në Tiranë Edicioni i 8 “Giffoni Shqipëria”. Emocionet e Festivalit të filmit për fëmijë dhe të rinj pas rrugëtimit në Durrës dhe Shkodër, sjell prodhimet më të mira kinematografike të realizuara dy vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.689Z

Durrës, edicioni i katërt i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit

Është çeluar gjatë mbrëmjes së të shtunës, edicioni i katërt i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit. Nata e parë e Festivalit u hap me filmin “Mjaltë/Honey”, nga Semih Kaplanouglu, film që prezanton Turqinë n&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.195Z

“Dokufest 2010”mbërrin edicioni i nëntë

PRIZREN- Duke nisur nga 31 korriku deri më 7 gusht, do të mbahet edicioni i nëntë i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër, "Dokufest 2010", i cili renditet ndër ngjarjet më të mëdha filmike në Kosovë dhe zhvillohet në qytetin e Prizrenit. Gjatë këti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama