Rezultate te kerkimit per termin: +Edvin +Rames

Meta: total 659 / total_found 659 / time 0.001 / keyword[0] edvin / docs[0] 4836 / hits[0] 7945 / keyword[1] rames / docs[1] 9659 / hits[1] 15099 /
No Pic available
  • 2017-05-17

Berisha: Rama kundër vettingut, fjalen duhet ta marre Revolucioni

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me negociatat mes palëve të cilat janë riaktivizuar sërish qysh prej vizitës së zyrtari të DASH, Yee.  Në një reagim në FB, Berisha thotë se Rama është kundër vettingut, pasi tani që opozita pranoi paketën e McAllister, ai po r

No Pic available
  • 2017-03-12

Shkarkimet e ministrave, Berisha: Rama i trembur nga viktimat e tij

Tallje me qytetarët e ka quajtur ish-kryeministri Berisha shpjegimin që Kryeministri Edi Rama dha në lidhje me shkarkimet e 4 ministrave. Në një status në Facebook, Berisha thotë se deklarata e dhënë nuk kishte aspak lidhje me motivet e vërteta të largimit të ministrave. Ragim i Berishë

No Pic available
  • 2017-03-07

Berisha akuzon Ramën për vendimin për Aldo Baren: Ja kush lirohet tani

Ish-kryeministri Sali Berisha që lajmëroi kohë më par lirimin e Aldo Bares, akuzon kryeministrin Rama për vendimin e sotëm të Gjykatës Kushtetuese që shfuqizon dënimin e përjetshëm për ish-kreun e Bandës së Lushnjës. Berisha thotë se Rama ka përdorur Vettingun si hanxhar dhe ka ur

Berisha: Takimi i Mogherinit me Bashën ishte një fitore historike. Por çthonë mediat e huaja dhe vetë Mogherini
  • 2017-03-04

Berisha: Takimi i Mogherinit me Bashën ishte një fitore historike. Por çthonë mediat e huaja dhe vetë Mogherini

Sali Berisha është entuziasmuar për faktin se Lulzim Basha ka mundur të takohet ditën e djeshme me kryediplomaten e BE, Federica Mogherini. Sipas tij, ky takim është një fitore historike. Te dashur miq, takimi i Perfaqesues se Larte te BE per Çeshtjet e Jashtme dhe Politikat e Sigurise,

No Pic available
  • 2017-02-13

Pafajësia e Hakmarrjes për drejtësi, Berisha: Rama mbajti paktin e 2013

Ish kryeministri Sali Berisha akuzon Ramën se ka ndërhyrë për të shpallur të pafajshëm anëtarët e organizatës “Hakmarja për drejtësi” Në një postim në facebook Berisha thotë kjo është bërë në përputhje me një marrëveshje elektorale të vititi 2013 me këtë grup q

Berisha harron majin 96, marsin 97, shtatorin 98, Gërdecin, 21 Janarin kur thotë: Viti 2016, më i ziu pas diktaturës.
  • 2017-01-02

Berisha harron majin 96, marsin 97, shtatorin 98, Gërdecin, 21 Janarin kur thotë: Viti 2016, më i ziu pas diktaturës.

Sali Berisha në urimin e tij për Vitin e Ri ëhstë marrë më shumë me 40 muajt e qeverisjes së majtë të kryesuar nga Edi Rama. Madje ka mundur të artikulojë dhe faktin se viti që sapo mbyllëm është viti më i zi për shqiptarët që nga koha e diktaturës. Berisha si pa dashje ka k

No Pic available
  • 2016-12-30

Ambasadori francez, letër qeverisë: Rikthejmë vizat për shqiptarët

Ish-kryeministri Sali Berisha, shkruan në Facebook se numri i lartë i azilkërkuesve shqiptarë në vendet e BE-së ka detyruar ambasadorin francez në Tiranë, ti shkruajë qeverisë. Duke cituar Le Monde, Berisha shkruan se Franca po paralajmëron me rivendosje të regjimit të vizave për Shqip

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama