Rezultate te kerkimit per termin: +Ekonomise +Dritan +Prifti

Total: 719
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.289Z

Dritan Prifti i bashkohet opozites

Ish- ministri i Ekonomise Dritan Prifti nga sot i eshte bashkuar zyrtarisht tryezes se Opozites se Bashkuar me ftese te ketyre te fundit. Ne tryezen e sotme te opozites ku u diskutua mbi situaten politike ne vend merrte pjese dhe ish-ministri i Ekonomise Dritan Prifti. Nderkohe kreu i PSV91 ne nje p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.498Z

Shkarkohet Prifti - Meta Minister i Ekonomise

Sipas sekretarit te pergjithshem te LSIse Luan Rama ne nje mbledhje urgjente te kryesise se partise jane propozuar ndryshime ne kabinetin qeveritar. Sipas tij pjese e kabinetit nuk do te jete me ministri Dritan Prifti. Ndryshimet ne LS nderkohe i miratoi edhe kryeministri Sali Berisha. Pasi diskut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.571Z

LSI shkarkon ministrin Dritan Prifti

LSI ndryshon qeverine iken Dritan Prifti Ilir Meta le diplomacine dhe behet minister i Ekonomise. Edmond Haxhinasto kreu i Ministrise se Jashtme. Kryesia e LSI miratoi unanimisht shkarkimin e Priftit pas akuzave per korrupsion TIRAN - Levizja Socialiste per Integrim ka larguar dje Dritan Priftin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.824Z

Dritan Prifti largohet nga LSI-ja

Dritan Prifti largohet nga Levizja Socialiste per Integrim. Mesohet se shkak i largimit te tij nga LSI-ja jane mosmarreveshjet e tij me kreun e LSI-se Ilir Meta. Keshtu me largimin e Dritan Priftit Levizja Socialiste per Integrim mbetet vetem me tre deputete ne Kuvendin e Shqiperise. Nderkoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.537Z

Pa imunitet Dritan Prifti thirret sot ne Prokurori

Prokuroria e Pergjithshme therret zyrtarisht Priftin te deshmoje. Ish ministri I Ekonomise do te jape shpjegime ne lidhje me videon Per here te pare pas heqjes se imunitetit ne Parlament te ish ministrit te Ekonomise Dritan Prifti ky i fundit pritet te deshmoje sot ne Prokurori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.354Z

Ish- ministri Dritan Prifti i bashkohet grupimit Opozita e Bashkuar

Ish- ministri i Ekonomise Dritan Prifti nga sot i eshte bashkuar zyrtarisht tryezes se Opozites se Bashkuar me ftese te ketyre te fundit. Ne tryezen e sotme te opozites ku u diskutua mbi situaten politike ne vend merrte pjese dhe ish-ministri i Ekonomise Dritan Prifti. Nderkohe kreu i PSV91 ne nje p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.531Z

Video 70 mije euro Dritan Prifti paraqitet sot ne Prokurori

Tirane - Sot Ish-ministri i Ekonomise Dritan Prifti eshte thirrur nga prokuroria e Pergjitheshme per korrupsion per te dhene shpjegime rreth videos se dyte qe eshte zbulua nga ekspertet amerikane ku Prifti shfaqet se bashku me ish-vartesin e tij Leonard Beqiri duke ndare nje shume prej 70 mije eur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama