Rezultate te kerkimit per termin: +Ekonomise +Dritan +Prifti

Total: 719
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.956Z

Pasuritë, PS akuzon Dritan Prifti

Partia socialiste vijoi akuzat ndaj qeverise se ajo po keqmaxhon situaten ekonomike ne vend. sipas nënsekretarit per programin ne PS, Ervin Bushati, shume tregues te ekonomise ne vend jane te ngjashem me ato qe shqiperia kishte 10 vite me pare. “Të ardhurat në buxhet për vitin 2009 k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.546Z

Dritan Prifti deshmon ne prokurori

E premte 23 Dhetor 2011 1701 DRITAN PRIFTIIsh ministri i ekonomise dhe energjetikes Dritan Prifti eshte paraqitur serish ne prokurori per te deshmuar po kete here ne lidhje me videon 3 mes tij botuesin e gazetes 55 Fahri Balliu. Burime te vizion plus kane bere te ditur se deshmia e P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.573Z

Berisha vlereson punen e ministrit Dritan Prifti

Ndersa ka pranuar propozimet e bera nga LSI-ja per ndryshime ne kabinetin qeveritar Berisha ka vleresuar punen e ministrit Dritan Prifti ne krye te Ministrise se Ekonomise. Une kam pasur bashkepunim te shkelqyer me secilin nga ministrat e LSI-se. Kjo eshte e verteta dhe kam vleresimin me pozitiv pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.079Z

Koncesionet Dritan Prifti deshmon perseri ne Prokurorine e Tiranes

Dritan Prifti eshte thirrur per here te trete per te deshmuar ne Prokurorine e Tiranes. Ish-ministri i Ekonomise Prifti kete here eshte thirrur per te deshmuar lidhur me ceshtjen e koncesioneve. Prifti ka bere publike akuza te forta per favorizime dhe shkelje te ligjit per sa i takon koncesioneve pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.828Z

Ish Ministri i Ekonomise Prifti terhiqet nga kryesia e LSI-se

Ne Shqiperi rikthehen polemikat e akuzat ashpra ne gjirin e Levizjes Socialiste per Integrim. Nje muaj pasi u la jashte ekzekutivit per shkak te mosmarreveshjeve me kryetarin e partise se tij Ilir Meta ish ministri i Ekonomise Dritan Prifti vendos te largohet dhe nga anetaresia ne kete force politik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.914Z

Hetimet per kontrabanden Prokuroria Neser pyetet Dritan Prifti

TIRAN- Task-Forca e prokurorise se kryeqytetit pas akuzave publike te ish-Ministrit te Energjetikes deputetit Dritan Prifti se zv/drejtori i Policise Agron Kulicaj eshte i perfshire ne kontrabanden e naftes dhe thirrjeve te opozites per nisjen e hetimit regjistron procedimin penal per dy akuza. He

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.914Z

Shqiperi Prokuroria nis hetime lidhur me akuzat e ish-Ministrit Dritan Prifti

Ne Shqiperi prokuoria njoftoi se ka nisur hetimet lidhur me denoncimet publike te bera nga ish ministri i Ekonomise Dritan Prifti per kontrabanden e naftes ne te cilen sipas tij te pakten gjate vitit 2007-2009 eshte perfshire edhe dogana dhe policia shqiptare. Sipas prokurorise zoti Prifti do te jet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama