Rezultate te kerkimit per termin: +Ekonomise

Total: 9446
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.448Z

Beqja Bode genjen per shifrat e ekonomise

Partia Socialiste ka reaguar menjehere pas deklaratave te ministrit te financave Ridvan Bode ku ky i fundit i kerkonte opozites ti lexonte mire shifrat e ekonomise. Ne nje konference per shtyp deputeti i PS-se Ilir Beqja ka theksuar se ministri i financave duhet te tregoje te verteten per shifrat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.458Z

Meta Energjiasektori me i rendesishem i ekonomise

Investimet e medha te bera ne sektorin energjitik po e transmorojne vendin nga nje ekonomi e varur nga mungesa e energjise elektrike ne nje ekonomi te mbeshtetur ne nje sektor te fuqishem. Keshtu eshte shprehur Ministri i Ekonomise Tregtise dhe energjitikes Ilir Meta ne ceremonine e organizuar per 1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:34.245Z

Buxheti 2010, miratohet nga Komisioni Ekonomise

Komisoni i Ekonomise ka miratuar ne parim buxhetin e shtetit, duke i hapur rruge miratimit te tij ne kuvend ne seancen e te enjtes. Sipas draftit te miratuar, shpenzimet totale te buxhetit per vitin e ardhshem do te jene 411 miliarde leke me nje rritje prej rreth 3 per qind krahasuar me n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.103Z

Rehn Rimekembja e ekonomise evropiane do te ngadalesohet

Komisioneri i Ceshtjeve Monetare dhe Ekonomike te BE-se Olli Rehn tha se per shkak te ritmit te ngadalesuar te rimekembjes se ekonomise boterore dhe politikave shtrenguese te kursimit ne shume vende evropiane rritja e ekonomise do te ngadalesohet. Kjo situate sipas tij do te zgjase deri ne mesin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.452Z

Meta Energjia sektori me i rendesishem i ekonomise

Tirane 7 tetor NOA - Energjia perben sektorin me te rendesishem te ekonomise shqiptare por edhe ate me me shume perspektive. Eshte fakt se asnje sektor tjeter nuk ka terhequr me shume investitore se energjia. Nje fakt te tille ministri i Ekonomise Tregtise dhe Energjetikes Ilir Meta e ka dekl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.849Z

Dorehiqet ministri gjerman i ekonomise

Ministri gjerman i ekonomise, Michael Glos ka dhene doreheqjen ndersa vendi perballet me renien me te thelle ekonomike qe nga Lufta e dyte Boterore. Doreheqja e tij u pranua nga kancelarja Merkel ndersa dhe postin e tij do ta marre sekretari i pergjithshem i partise demokristiane CSU Gutenberg. Dor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.275Z

Obama:Po hartojme plan per rimekembjen e ekonomise

Presidenti i sazgjedhur amerikan, Barack Obama deklaroi se ekipi i tij po harton nje plan stimulues per rimekembjen e ekonomise ne krize, por shtoi se duhej vepruar shpejt per parandalimin e thellimit te krizes dhe te çrregullimit te çmimive. "Nese nuk veprojme shpejt dhe me maturi, pjesa me e mad

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama