Rezultate te kerkimit per termin: +Ekonomise

Total: 9446
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.874Z

Leskaj: Prifti, pergjegjes per permbytjen, te largohet

Partia Socialiste kerkoi largimin e ministrit te Energjetikes, Dritan Prifti. Ne nje deklarate per shtyp, deputetja socialiste, Valentina Leskaj, kerkoi marrjen e cdo mase ne ruajtje te jetes se njerezve dhe lehtesimin e pasojave te situates tejet te rende ne zonat e permbytura,pasi ore pas ore rrez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.475Z

Energjia, lejet dhe licencat ne nje sportel

Marrja e lejeve dhe licencave per sektorin e energjise ne nje sportel, do te realizohet shume shpjet. Kryeministri i vendit Sali Berisha drejtoi dje mbledhjen e Task-Forces per Reformen Rregullatore. Ne mbledhjen e djeshme u diskutua mbi Qendren Kombetare te Aplikimit te Energjise (QKAE) dhe alokimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.653Z

BC, konkurs per studentet e Ekonomikut dhe Drejtesise

Te gjithe studentet qe duan te provojne dijet e tyre dhe te vleresohen per to ne shkalle ballkanike, mund t'i nenshtrohen procesit te aplikimit dhe t'i afrohen endrres dhe shpirtit te konkurrimit. Nje mundesi te tille, studenteve ua jep konkursi i madh qe do te zhvillohet ne Vjene nga "Balkan Case C

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.005Z

Kriza, Fullani mbledh bizneset

Situata aktuale ekonomike dhe raporti me bankat do te jene ne fokus te takimit qe  guvernatori i Bankes se Shqiperise, Ardian Fullani, parashikon te zhvilloje ne fillim te javes me sipermarres kryesore private. Lajmin e konfirmon kabineti i guvernatorit, duke shtuar se takimi do te j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.320Z

Mbushet Fierza, rrezikohet serish hapja e portave

Zona e Nenshkodres rrezikon te permbytet serish per shkak se, niveli i ujit ne basenin e Fierzes vijon te mbetet ne shifra shqetesuese per shkak te shkrirjes se bores gjate dites se djeshme. Nga te dhenat e djeshme te Ministrise se Ekonomise dhe Energjetikes njoftohet se, uji shenon ne Fierze shenon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.611Z

Meksi: Zgjidhje ceshtjes se pronave

Kryetari i koalicionit Poli i Lirise, Aleksander Meksi ka deklaruar se ky fraksion politik synon t’i jape zgjidhje problemeve me te ndjeshme te shoqerise shqiptare. Ne nje interviste per VOA, Meksi eshte shprehur se perparesi do t’i jepet ceshtjes se pronave, e cila sipas tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.103Z

Mima firmos marreveshjen me Konsortiumin TAP AG per gazsjellesin

Ora tete e gjysme e mengjesit e ka gjetur ne pune kreun e ri te Ekonomise. Florion Mima ka nxituar te prezantohet me stafin e te prese vizitat e para dhe menjehere i ka hyre punes. Nje marreveshje e rendesishme pret firmen e tij, marrëveshja me Konsortiumin TAP AG për projektin e gazjell&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama