Rezultate te kerkimit per termin: +Ekonomise

Total: 9446
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.813Z

Horoskopi i ekonomise 09

Viti qe sapo ka hyre pritet te jete test per ekonomine, pasi do te zbulohen efektet e plota te krizes globale ne Shqiperi. Ekspertet kane parashikime te ndryshme per masen e ndikimit. “Dinamizmi i ekonomise shqiptare ne 2008-en do te sherbeje si katalizator i efekteve te krizes mbi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.635Z

BE rimekembje e ekonomise ne 2010

Kreu i Bankes Qendrore Evropiane Zhan Klode Trishet ka paralajmeruar krere te disa shteteve te Unionit, qe te mos e shtojne buxhetin per paketat e stimulumit te ekonomise, pasi borxhi i tyre po shtohet jashtemase. Ne lidhje me gjendjen e ekonomise Europiane ai theksoi se fillimisht pritet stabilizi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.601Z

Greqi jep doreheqjen ministri i Ekonomise

Transmetuar me 06072015 - 0746 PUBLICITET Ministri i Ekonomise se Greqise Ianis Varufakis dha doreheqjen nga posti qe mban per ti hapur rrugen nisjes se nje procesi te ri negociatash per marreveshje mes kreditoreve dhe shtetit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.864Z

Mazhoranca braktis Komisionin e Ekonomise

TIRAN - Deputetet e mazhorances kane braktisur dje Kuvendin gjate mbledhjes se Komisionit te Ekonomise pas debateve me koleget e tyre socialiste. Teksa ishim mesuar qe opozita te largohej nga komisionet sa here qe kerkesat e saj rrezoheshin ne menyre arbitrare dje mazhoranca doli nga salla e Kuvendi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.448Z

Beqja Bode genjen per shifrat e ekonomise

Partia Socialiste ka reaguar menjehere pas deklaratave te ministrit te financave Ridvan Bode ku ky i fundit i kerkonte opozites ti lexonte mire shifrat e ekonomise. Ne nje konference per shtyp deputeti i PS-se Ilir Beqja ka theksuar se ministri i financave duhet te tregoje te verteten per shifrat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.458Z

Meta Energjiasektori me i rendesishem i ekonomise

Investimet e medha te bera ne sektorin energjitik po e transmorojne vendin nga nje ekonomi e varur nga mungesa e energjise elektrike ne nje ekonomi te mbeshtetur ne nje sektor te fuqishem. Keshtu eshte shprehur Ministri i Ekonomise Tregtise dhe energjitikes Ilir Meta ne ceremonine e organizuar per 1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:34.245Z

Buxheti 2010, miratohet nga Komisioni Ekonomise

Komisoni i Ekonomise ka miratuar ne parim buxhetin e shtetit, duke i hapur rruge miratimit te tij ne kuvend ne seancen e te enjtes. Sipas draftit te miratuar, shpenzimet totale te buxhetit per vitin e ardhshem do te jene 411 miliarde leke me nje rritje prej rreth 3 per qind krahasuar me n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama