Rezultate te kerkimit per termin: +Eksperti

Meta: total 1000 / total_found 5543 / time 0.003 / keyword[0] eksperti / docs[0] 5543 / hits[0] 7377 /
Pranvera ballkanike/ Der Spiegel: Protestat në Shqipëri e rajon kundër autoritarizmit
  • 2019-03-03

Pranvera ballkanike/ Der Spiegel: Protestat në Shqipëri e rajon kundër autoritarizmit

Ballkani Perëndimor është përfshirë këtë fillim pranvere në një lum protestash opozitare. Këto protesta kundër qeverive në pushtet  nuk po ndalen në Shqipëri, Serbi dhe Mal të Zi, ndaj gazeta e njohur gjermane Der Spiegel në një analizë të saj shkruan se në sheshe kanë dalë q

Eksperti gjerman për Ballkanin, apel qeverisë dhe opozitës
  • 2019-02-26

Eksperti gjerman për Ballkanin, apel qeverisë dhe opozitës

Eksperti i Fondacionit Konrad Adenauer për Ballkanin Perëndimor, Florian Feyerabend, në intervistë ekskluzive për DW, flet per situaten ne vend, per detyren e opozites dhe ate qe duhet te deshmoje Qeveria, duke pranuar se te dyja kane pergjegjesi per te ardhmen e vendit. Deutsche Welle: Zoti F

Nga erëzat te kafeja, 8 zakone që shkatërrojnë gjumin e natës
  • 2019-02-22

Nga erëzat te kafeja, 8 zakone që shkatërrojnë gjumin e natës

Shpesh pagjumësia shkaktohet nga ajo që ju hani gjatë ditës dhe kohës që keni ngrënë, por me këshillat e ekspertëve ju mund të mësoni të hani mirë në mënyrë që të flini mirë. Të darkosh shumë herët  Është diçka e zakontë tek amerikanët që darkojnë pasdite vonë, sepse

Jo vetëm fe, Kisha bën biznes me monumentet e kulturës në Kepin e Rodonit
  • 2019-02-19

Jo vetëm fe, Kisha bën biznes me monumentet e kulturës në Kepin e Rodonit

Territori i Kepit të Rodonit ku gjenden edhe dy monumente të rëndësishme kulturore, Kisha e Shën Ndout dhe Kalaja e Skënderbeut po administrohet nga Kisha Françeskane, e cila veç rolit fetar po ushtron edhe biznes, duke vendosur pa autorizimin e Bashkisë së Durrësit biletë hyrëse në zo

Flet eksperti: Konfliktualiteti politik ndikon në ekonomi
  • 2019-02-18

Flet eksperti: Konfliktualiteti politik ndikon në ekonomi

Klima e konfliktit politik ka jo pak ndikime në ekonomi. Profesor Adrian Civici thotë se një nga shkaqet është polarizimi dhe diferencimi i madh që ekziston midis shtresave sociale, por mbi të gjitha midis zonave dhe territoreve të vendit. Natyrisht që humbësi më i madh i konfliktualite

Druri më i pisët se wc, por larja nuk mjafton: 5 këshilla për higjienën
  • 2019-02-13

Druri më i pisët se wc, por larja nuk mjafton: 5 këshilla për higjienën

Larja me ujë nuk është e mjaftueshme për të eliminuar mikrobet potencialisht vdekjeprurëse Duke analizuar rezultatet e një sondazhi të porositur nga rrjeti britani Sainsbury, del se 40% e të anketuarve përdorin të njëjtin mjet prerës për mish dhe perime dhe se një në dhjetë nuk e p

Të flesh mirë dhe qetë, 11 këshillat e ekspertit
  • 2019-02-12

Të flesh mirë dhe qetë, 11 këshillat e ekspertit

Të kesh një gjumë të mirë garanton një cilësi më të mirë të jetës dhe shmang problemet të rënda, të tilla si pagjumësia, obeziteti dhe stresi. Këtu janë rregullat për një gjumë të mirë, me ose pa fëmijë. Tema prindërit dhe gjumi, ju e dini, mund të jetë shumë e komplikua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama