Rezultate te kerkimit per termin: +Eksperti

Meta: total 1000 / total_found 5543 / time 0.003 / keyword[0] eksperti / docs[0] 5543 / hits[0] 7377 /
Nga malaria tek ushqimi, si të mos sëmureni gjatë pushimeve
  • 2018-07-04

Nga malaria tek ushqimi, si të mos sëmureni gjatë pushimeve

Një udhëtim ekzotik, në kontakt me natyrën, pasuron përvojën dhe kënaqësinë. Por, për të shijuar atë duhet të filloni përgatitjen dhe të dini se si të përballeni me ndonjë rrezik. Sa më shumë që të jeni të informuar, aq më pak rrezik keni dhe ato më të rrezikshmet shmangen:

Bukës i del boja! Eksperimenti tregon përdoruesit e ngjyruesve
  • 2018-07-02

Bukës i del boja! Eksperimenti tregon përdoruesit e ngjyruesve

Buka është ajo që konsumojmë çdo ditë dhe në tre vakte, por duket edhe këtu jemi të mashtruar dhe të pasigurt. Top Channel kryen eksperiment me bukën e zezë dhe atë integrale. E futur në ujë për 60 minuta ajo lëshon ngjyrë, çka do të thotë se gjatë përgatitjes është përdoru

Çfarë thonë qentë (dhe ne nuk e kuptojmë). Gjestet dhe kuptimet
  • 2018-06-28

Çfarë thonë qentë (dhe ne nuk e kuptojmë). Gjestet dhe kuptimet

Koka, këmbët, trupi: çdo gjest është një pyetje. Empatia me të zotët nuk ka nevojë për fjalë. Pse zotëria im nuk kupton atë që unë jam duke i thënë atij? Qeni ynë na flet: në mënyrën e tij, me lëvizjet dhe pozicionet e trupit, të veshëve dhe të bishtit, me prekje dhe lëpir

Ndotja nga automjetet. Hilja e automjeteve të vjetra, katalizator me qira
  • 2018-06-26

Ndotja nga automjetet. Hilja e automjeteve të vjetra, katalizator me qira

Një nga shkaqet e ndotjes së ajrit në Tiranë janë shkarkimet nga automjetet. Makina të vjetra që qarkullojnë në të gjitha rrugët e vendit janë të shumta. Në një vëzhgim disaditor, ne verifikuam disa nga mjetet që shkarkojnë tymra në nivele të larta. Ne verifikuam që shumica prej

Koha e nxirjes, disa këshilla për të shmangur djegiet nga dielli
  • 2018-06-26

Koha e nxirjes, disa këshilla për të shmangur djegiet nga dielli

Vera është koha e duhur për nxirje, por ekspozimi në diell, është gjithashtu vendimtar për rritjen e eshtrave, sidomos te fëmijët, pasi stimulon prodhimin e vitaminës D. Rreziqet, sidoqoftë, po mbesin, në mungesë të mbrojtjes adekuate, duke filluar nga djegiet më të rrezikshme. Ësht

Mushkonjat, ja të gjitha mjetet që premtojnë ti largojnë ato
  • 2018-06-21

Mushkonjat, ja të gjitha mjetet që premtojnë ti largojnë ato

Në mesin e copëzave dhe rrobave të neveritshme, do t’ju tregojmë për mjetet më të fundit kundër insekteve të bezdisshme midis aplikacioneve të smartphone-ve dhe teknologjisë së televizorit me ultratinguj. Mjaft më me locionet kundër mureve. Nëse jeni të lodhur nga locionet e nd

No Pic available
  • 2018-06-20

OKB, fitore domethënëse e Shqipërisë, në Komitetin e të Drejtave të Njeriut

Pas fushatës intensive nga Ambasadorja Besiana Kadare dhe stafi i saj, eksperti shqiptar Prof. Gentian Zyberi zgjidhet qysh në raundin e parë si një nga nëntë anëtarët e rinj të Komitetit. Në datën 14 qershor 2018, në OKB-Nju Jork u zhvillua takimi 36 i Shteteve Palë në Konventën për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama