Rezultate te kerkimit per termin: +Eksperti

Meta: total 1000 / total_found 5543 / time 0.003 / keyword[0] eksperti / docs[0] 5543 / hits[0] 7377 /
No Pic available
  • 2019-01-08

Rinas, koncesionari fitime mbi normë. A do i kërkojë qeveria ulje tarifash?

Koncesioni i Aeroportit të Rinasit rezulton me disbalanca ekonomike, në disfavor të shtetit shqiptar. Top Channel ka mësuar se BDO Albania ka përfunduar auditimin ekonomik të kontratës koncesionare për aeroportin e vetëm ndërkombëtar të vendit. Gjetjet e hollësishme të auditimit pritet

Skandali në Premier League: Kokaina është kudo!
  • 2019-01-05

Skandali në Premier League: Kokaina është kudo!

Mund të jemi në  dimër, por problemet e Premier League në këtë periudhë nuk vijnë nga bora, por nga një substancë tjetër e bardhë. Sipas “The Sun”, një lojtar i rëndësishëm i kategorisë kryesore të futbollit anglez (pjesë e kombëtares) është larguar nga një klub n

5 shenja që tregojnë besnikëri të përjetshme nga partneri
  • 2018-12-31

5 shenja që tregojnë besnikëri të përjetshme nga partneri

Dashuria e vërtetë nuk është numri i puthjeve që jepni, apo sa shpesh i merrni ato. Dashuria e vërtetë është ndjenja që vazhdon ende edhe pas puthjes. Dhe për tju treguar se si dashuria përfundon me besnikëri të përjetshme ne ju ftojmë të lexoni këto 5 shenja: Ai të vendosë gjith

No Pic available
  • 2018-12-28

Cunam kokaine në Gjermani

Në vitin 2018 autoritetet gjermane kanë konfiskuar më shumë kokainë se kurrë më parë. Hetuesit gjermanë parashikojnë luftë të ashpër mes rrjeteve kriminale, që kryesisht vijnë nga Ballkani Perëndimor dhe Maroku. Autoritetet e Hamburgut zbuluan në nëntor në një kontenier nga Repu

Çfarë fshihet pas rënies së frikshme të euros? Civici: Ndikohet nga
  • 2018-12-26

Çfarë fshihet pas rënies së frikshme të euros? Civici: Ndikohet nga

Top Talk është fokusuar këtë të mërkurë tek ekonomia, ku pjesë e panelit ka qenë eksperti i ekonomisë dhe financave, profesor Adrian Civici. Një prej temave ku u fokusua diskutimi ishte edhe zhvlerësimi i çuditshëm i euros gjatë 2018-s përballë lekut. Sipas Civicit nuk kemi të bëj

Efekti Grinch, në Krishtlindje rritet rreziku ndaj depresionit
  • 2018-12-25

Efekti Grinch, në Krishtlindje rritet rreziku ndaj depresionit

Nëse muzika e Krishtlindjeve dëgjohet prej disa javësh në dyqane, ne shtëpi dhe rrugë të ndriçuara nga dritat, fundi i vitit nuk është për të gjithë gëzimi dhe shpresë, por mund të shkaktojë depresion, lodhje, prishje të humorit dhe nervozizëm. Shkurtimisht, një lloj ‘efekt

Si është seksi pas moshës 50-vjeçare? (për gratë dhe burrat)
  • 2018-12-21

Si është seksi pas moshës 50-vjeçare? (për gratë dhe burrat)

Ndërsa, gratë shkojnë në menopauzë, për këto të fundit nuk ekziston ajo që dikur quhej andropauzë. Cilat janë ndryshimet kryesore fizike që lidhen me sferën seksuale në këtë fazë të jetës? Kjo shpjegohet nga Stefano Salvatore, gjinekologu përgjegjës për operacionet e urogynaeko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama