Rezultate te kerkimit per termin: +Eksperti

Meta: total 1000 / total_found 5543 / time 0.003 / keyword[0] eksperti / docs[0] 5543 / hits[0] 7377 /
No Pic available
  • 2018-12-19

Telefonat celularë nuk shkaktojnë tumor të trurit

Telefonat celularë nuk shkaktojnë tumore të trurit. Për të justifikuar pajisjet gjithnjë e më të përhapura dhe të fuqishme, një analizë e re e 16.800 rasteve të kancerit të trurit në Australi është regjistruar që nga fillimi i viteve 1980. Studimi, i udhëhequr nga Agjencia Austral

Sa i kushtojnë buxhetit të shtetit 8 kërkesat e studentëve
  • 2018-12-19

Sa i kushtojnë buxhetit të shtetit 8 kërkesat e studentëve

Top Story, përmes disa intervista, analizon sesa të realizueshme janë 8 kërkesat e studentëve, të cilat në fakt kanë një kosto të vogël financiare për buxhetin e shtetit. Nëse marrim pikën e parë, atë të rritjes së GPD-së në 5 % për Arsimin, atëherë kjo është pothuajse e par

Zgjedhja e Ibrahimit në krye të KLP, reagon PD: Prova e kapjes së drejtësisë
  • 2018-12-19

Zgjedhja e Ibrahimit në krye të KLP, reagon PD: Prova e kapjes së drejtësisë

Për Partinë Demokratike, emërimi i Gent Ibrahimit në krye të Këshillit të Lartë të Prokurorisë është prova e kapjes politike të organit të ri të qeverisjes së prokurorisë. Në një deklaratë për mediat, selia blu thotë se eksperti i qeverisë për reformën në drejtësi dhe kuna

VIZITË NË KRIZË, CIPRAS NË MOSKË
  • 2018-12-08

VIZITË NË KRIZË, CIPRAS NË MOSKË

Nga: Janis PAPADIMITRIU Në verë marrëdhëniet bilaterale mes Athinës dhe Moskës arritën në një pikë kritike: Greqia u ndaloi udhëtimin në vend dy diplomatëve rusë. Si kundërpërgjigje Moska dëboi dy diplomatë grekë. Sfondi kishte të bënte me zgjidhjen e grindjes për emrin e ̶

A është e rrezikshme ta mbani telefonin në xhepin tuaj?
  • 2018-12-06

A është e rrezikshme ta mbani telefonin në xhepin tuaj?

Pyetje dhe përgjigje / Rreth kësaj teme flet eksperti Alessandro Polichetti, studiues i parë i Qendrës Kombëtare për Mbrojtjen nga Rrezatimi dhe Fizika Kompjuterike. Fushat elektromagnetike Pse përdorimi i tyre mund të shkaktojë zhvillimin e tumoreve? Telefoni celular është një pajisje q

Loja e bojkotit! 7 deputetë të PD-LSI shpëtojnë mandatin falë Vettingut
  • 2018-12-05

Loja e bojkotit! 7 deputetë të PD-LSI shpëtojnë mandatin falë Vettingut

Atëherë kur nuk pritej që mes qeverisë dhe opozitës të kishte konsensus, pasi kryedemokrati Lulzim Basha kishte theksuar se nuk kthehen në Kuvend apo Komisionet Parlamentare pa garantuar zgjedhje të lira dhe largimin e qeverisë së krimit, ka ndodhur edhe supriza e madhe. Deputetë të mazh

No Pic available
  • 2018-12-01

Skrapar, gjendet i mbytur në lumë një 44-vjeçar: Dyshohet

Një 44-vjeçar është gjetur sot i mbytur në lumin Guahak në Skrapar. Ai është gjetur mëngjesin e sotëm nga policia. Sipas dyshimeve paraprake mendohet se 44-vjeçari është vetëmbytur. Trupi i pajetë u gjet rreth orës 08:00, në Skrapar, në anën e lumit të Guahak. Kanë qenë shërbi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama