Rezultate te kerkimit per termin: +Eksperti

Meta: total 1000 / total_found 5543 / time 0.003 / keyword[0] eksperti / docs[0] 5543 / hits[0] 7377 /
No Pic available
  • 2018-11-30

Gaboi akt-ekspertizën, eksperti gjykatës i heq 50.000 m2 pronarit

Topografi i Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan Shpëtim Pashollari  bënë 2 herë aktin e ekspertimit për të njëjtën pronë, por në të dyja rastet të ndryshme. Rasti u denoncua mbrëmjet e të premtes në Fiks Fare. Ankuesi Skënder Kodra nga qyteti i Elbasanit ankohet se topografi

Kostandina, akuza greke: Mjekoligjorët shqiptarë masakruan 15-vjeçaren
  • 2018-11-22

Kostandina, akuza greke: Mjekoligjorët shqiptarë masakruan 15-vjeçaren

Fiks Fare denoncoi me zë dhe figurë një skandal në sistemin e drejtësisë. Vdekja e Kostandina Anagnostit në vitin 2014, në atë kohë 15-vjeçare, është cilësuar nga Prokuroria dhe Mjekësia Ligjore Shqiptare si aksidentale. Asnjë person nuk u përball me drejtësinë, madje nuk janë ma

Vrasja e John Kennedy, eksperti: Presidentin e vrau Kumbari i mafias (EMRI)
  • 2018-11-21

Vrasja e John Kennedy, eksperti: Presidentin e vrau Kumbari i mafias (EMRI)

Kanë kaluar 55 vite nga 22 nëntori i 1963, kur Presidenti amerikan John F. Kennedy u qëllua për vdekje nga Lee Harvey Oswald, teka ishte duke hipur në një autokolonë presidenciale në Dealey Plaza, Dallas. Ish anëtari i marinës amerikane Lee Harvey Oswald u akuzua për vrasjen e Kennedy dhe

No Pic available
  • 2018-11-17

Kasa të reja nga kroatët për 100 mln euro, Ahmetaj: PD gënjen, ska VKM

Partia Demokratika vijon të denoncojë prej rreth 2 muajsh atë që e cilëson monopolin e kontrollit të faturimit mbi biznesin, duke akuzuar kryeministrin Edi Rama se i ka dhënë një kompanie kroate një tender korruptiv që do të detyrojë bizneset të ndryshojnë kasat fiskale. Gjithashtu si

Vitamina D dhe tumoret, cila është lidhja?
  • 2018-11-16

Vitamina D dhe tumoret, cila është lidhja?

Disa kërkime pohojnë se nivelet e larta të vitaminës ulin shanset e kancerit, të tjerë thonë se nuk ka dëshmi. E vërteta është shpjeguar nga një onkolog Një studim ndërkombëtar i kohëve të fundit i krijuar nga bashkëpunëtorët e hulumtuesve europianë, amerikanë dhe aziatikë, bo

PD, program ekonomik me gjermanët e CDU-së
  • 2018-11-10

PD, program ekonomik me gjermanët e CDU-së

Partia Demokratike ka hartuar një program ekonomik me gjermanët e CDU-së, me pretendimin për ti dhënë dhënë Shqipërisë zhvillimin dhe shqiptarëve shpresën. Në një njoftim zyrtar, thuhet se plani ekonomik është  bazuar në 3 shtyllat kryesore. Në planifikimin e programit ekonomik ka

Takimet e tua janë një katastrofë? Ja cilat janë 9 gabimet  
  • 2018-11-10

Takimet e tua janë një katastrofë? Ja cilat janë 9 gabimet  

Trupi i njeriut vazhdimisht dërgon mesazhe subkoshience tek ata që janë përballë jush, që ata mund të mos i pëlqejnë dhe prandaj zhduken.  Gjuha e trupit Nëse takimet tuaja nuk shkojnë sic shpresonit, faji mund të jetë edhe i juaji. Ose më saktë trupi juaj, shpesh, padashur, dërgon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama