Rezultate te kerkimit per termin: +Eksperti

Meta: total 1000 / total_found 5543 / time 0.003 / keyword[0] eksperti / docs[0] 5543 / hits[0] 7377 /
No Pic available
  • 2018-10-31

Hemorragji në tru nga rrahja, mjeku ligjor e kthen në plagosje të lehtë

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e kësaj të mërkure veprimet e mjekëve ligjorë në Gjirokastër dhe Tiranë, të cilët i cilësuan si të lehta goditjet që i shkaktuan një qytetari hemorragji në tru. Niko Kadëna qëndroi për 23 ditë në spital, ku për 17 ditë, sipas dokumenteve nga Spitali

NJË EUROPË PA MERKELIN? NATRYRISHT E MUNDUR
  • 2018-10-30

NJË EUROPË PA MERKELIN? NATRYRISHT E MUNDUR

Nga Bernd RIEGERT Vëzhguesit politikë në Bruksel nuk janë të habitur me dhënien e sinjalit të largimit të kancelares gjermane, Angela Merkel nga skena politike nga vetë kancelarja. Që në verë pas dështimit të samitit për refugjatët, portali politik informativ “Politico” b

Dy të mitur abuzojnë seksualisht me 6-vjeçaren: Pamë filma porno!
  • 2018-10-30

Dy të mitur abuzojnë seksualisht me 6-vjeçaren: Pamë filma porno!

Foto ilustruese Dy fëmijë 7 vjeç kanë abuzuar seksualisht me një vajzë 6 vjeçe dhe arsyeja është e tmerrshme. Ata thonë se e kanë bërë një gjë të tillë pasi e kanë parë në një film porno. E bëmë sepse e pamë në një film porno, janë justifikuar dy fëmijët 7-vjeçarë për

Serbët, për kryeministrin Rama: Të veshë këpucë në mbledhje!
  • 2018-10-25

Serbët, për kryeministrin Rama: Të veshë këpucë në mbledhje!

Bujanoci, është një tjetër komunë që Top Story solli të dokumentuar, ku shumica e banorëve janë Shqiptarë. Ky qytet është disi më i zhvilluar, Komuna këtu qarkullon rreth 12 milionë euro në vit, që janë të mjaftueshme të plotësuar nevojat e banorëve të saj. Top Story nuk mundi

Anoreksia seksuale, rastet kur marrëdhëniet intime frikësojnë!
  • 2018-10-25

Anoreksia seksuale, rastet kur marrëdhëniet intime frikësojnë!

Çrregullimi, i zhdukur nga manualet psikiatrike, ngjall interes të ri. Një studim tregon se është më i përhapur se sa mund të besohet. Megjithatë, trajtimi duhet të tregojë për problemet që shkojnë përtej seksit. Refuzimi i seksit Interesi për aktivitetet seksuale është i natyrshë

Diabeti, ja ushqimet e duhura për të shmangur yndyrnat pas ngrënies
  • 2018-10-25

Diabeti, ja ushqimet e duhura për të shmangur yndyrnat pas ngrënies

Pas një vakti, në gjak ngrihet glicemia, por sasitë e triglicerideve dhe kolesterolit HDL dhe LDL janë gjithashtu të modifikuara. Nëse ato rriten shumë, rreziku kardiovaskular rritet me efekte shumë të dëmshme sidomos në diabetët e tipit 2, në të cilët tejkalimi i lipemisë, siç quh

Pse ngec Vettingu? Ekspertët: Politika ka frikë, do të vonojë ngritjen e SPAK
  • 2018-10-21

Pse ngec Vettingu? Ekspertët: Politika ka frikë, do të vonojë ngritjen e SPAK

Ekspertet e drejtësisë mendojnë se vettingu po ecën me ritme të ngadalta, ndërsa njerëzit e politikës e shohin të gjithë këtë si një tentative për të vonuar ngritjen e SPAK. Nga hapja e procesit janë shkarkuar 25 gjyqtare e prokurorë dhe janë konfirmuar 25 të tjerë. Por pavarësi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama