Rezultate te kerkimit per termin: +Eksperti

Meta: total 1000 / total_found 5543 / time 0.003 / keyword[0] eksperti / docs[0] 5543 / hits[0] 7377 /
Ushqimet kancerogjene dhe anti-kancer, ja çduhet të konsumojmë
  • 2018-10-18

Ushqimet kancerogjene dhe anti-kancer, ja çduhet të konsumojmë

Nuk ka më asnjë dyshim: të paktën 3 nga 10 raste të kancerit janë për shkak të asaj që hamë. Është po aq e sigurt se dieta mesdhetare luan një rol mbrojtës: shumë studime tregojnë se një regjim i lartë në kalori, i pasur me yndyrna shtazore, mish të kuq, salsiçe dhe me fibra të

Bastet, eksperti rrëzon Ramën: Nuk mbyllen, ndryshon vetëm aksesi!
  • 2018-10-17

Bastet, eksperti rrëzon Ramën: Nuk mbyllen, ndryshon vetëm aksesi!

Nisma e kryeministrit Rama për mbylljen e pikave të basteve, ka qenë tema e diskutimit në studion e Top Talk, ku i ftuar ka qenë eksperti i ekonomisë, Besart Kadia. Sipas tij vendimi i qeverisë shqiptare është i nxitur pasi po kalohet në një masë drastike në një kohë të shkurtër dhe

Babalja, PS: E bëri Florenc Hoxha. PD akuzon Prokurorinë
  • 2018-10-11

Babalja, PS: E bëri Florenc Hoxha. PD akuzon Prokurorinë

Fredi Alizoti, protagonisti kryesor i videopërgjimit, i cili dyshohet se ka bërë zërin e Agron Xhafajt Babalja përplasi sërish opozitën dhe mazhorancën në distancë. Nga foltorja e Kuvendit, Taulant Balla zbuloi personin që sipas tij ka realizuar kamerën e fshehtë me Fredi Alizotin, i ak

Kush është Lavdërim Tufa, gjobëvënësi i biznesmenit
  • 2018-09-27

Kush është Lavdërim Tufa, gjobëvënësi i biznesmenit

Lavdrim Tufa është arrestuar sot nga Policia e Tiranës për gjobvënie ndaj një biznesmeni. 37-vjeçri është një person me precedent të theksuar penal. Ai njihet si autori i vrasjes së shtetasit Fatmir Rama, i njohur ndryshe si  Miri i Xhikes, edhe ky person mjaft i njohur në botën e kri

Tiranë, korsitë e biçikletave shndërrohen në kaos
  • 2018-09-21

Tiranë, korsitë e biçikletave shndërrohen në kaos

Shtimi i korsive të dedikuara për biçikletat në kryeqytet ka sjellë për pasojë trafik të rënduar në disa akse. Rruga e Dibrës është aksi i fundit që u pajis të enjten me korsitë e biçikletave. Eksperti rrugor Artur Sulçe shpjegon: Sot po ngushtojmë rrugët, makinat janë po ato

Ngjyruesit e rrezikshëm në pije, ekspertët: Në doza të larta bëhen toksikë
  • 2018-09-15

Ngjyruesit e rrezikshëm në pije, ekspertët: Në doza të larta bëhen toksikë

Ekspertët e ushqimit tregojnë se përdorimi i ngjyruesve ushqimore në sasi të mëdha, te pijet apo ushqimet kthehen në toksikë për shëndetin e njeriut. Por shumë më të rrezikshme ato bëhen kur kombinohen me pije alkoolike dhe në këtë rast te koktejet. Dhimbja e kokës apo helmimi jan

Eksperti i huaj: Këmbimi i territoreve, hapi i parë drejt Shqipërisë së Madhe
  • 2018-09-04

Eksperti i huaj: Këmbimi i territoreve, hapi i parë drejt Shqipërisë së Madhe

Me hedhjen e idesë së këmbimit të territoreve ka nisur të fanitet sërish edhe një skenar i vjetër që shqetëson Perëndimin. Milan Ni, ekspert i shoqatës gjermane DGAP, artikuloi hapur për Deutsche Welle-n atë që edhe të tjerë mund ta kenë pëshpëritur nën zë. Një lëvizje e till

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama