Rezultate te kerkimit per termin: +Eksperti

Meta: total 1000 / total_found 5543 / time 0.003 / keyword[0] eksperti / docs[0] 5543 / hits[0] 7377 /
Çfarë u bë me 40 bandat? eksperti: Paratë e krimit nuk po bllokohen
  • 2018-08-21

Çfarë u bë me 40 bandat? eksperti: Paratë e krimit nuk po bllokohen

Pëllumb Nako është ekspert i çështjeve të sigurisë dhe, kur e pyet mbi gjendjen e rendit në vend, preferon tu referohet shifrave. E nis nga krimi i organizuar dhe fuqia e shtetit për ti goditur asetet financiare. Do të bënim një bilanc që në një vit kemi 60 milionë euro asete krimin

Zgjoheni shpesh natën për të urinuar? Mund të keni këto sëmundje!
  • 2018-08-20

Zgjoheni shpesh natën për të urinuar? Mund të keni këto sëmundje!

Në rastin kur nevoja për të urinuar ju nxjerr gjumin, duhet trajtuar, pasi nuk është shenjë që duhet injoruar, madje edhe ngjyra e urinës suaj do të thotë shumë për shëndetin. Rreth një në tre të rritur mbi moshën 30 vjeç thonë se duhet të ngrihen në mes të natës për të urin

Nëntë këshilla për dhëmbë të shëndetshëm gjatë pushimeve
  • 2018-08-18

Nëntë këshilla për dhëmbë të shëndetshëm gjatë pushimeve

Dekalogu i ekspertëve për t’i pasur ata të shëndetshëm edhe gjatë udhëtimit dhe për të parandaluar rrezikun ndaj të nxehtit, traumave dhe akulloreve Klima e nxehtë dhe ndryshimi në zakonet e të ngrënit rrezikojnë shëndetin e dhëmbëve gjatë verës. Për ta nxjerrë në pah k

Dëshironi të humbni peshë? Kaloni më shumë kohë në këmbë
  • 2018-08-09

Dëshironi të humbni peshë? Kaloni më shumë kohë në këmbë

Do të humbni 10 kilogramë në 4 vjet Konsumohen më shumë kalori sesa ulur dhe në afat të gjatë përfitimet mund të ndjehen: të qëndrosh në këmbë gjashtë orë në vend se të qëndrosh ulur do të bënte që të humbisni 2 kilogramë e gjysmë çdo vit. Alergjik ndaj palestrës dhe çd

Aksidentet, ekspertët: Faji i sinjalistikës, shoferëve e kalimtarëve
  • 2018-08-09

Aksidentet, ekspertët: Faji i sinjalistikës, shoferëve e kalimtarëve

Vendi ku ndodhi aksidenti dje në Kodër Kamëz ka qenë një nyje zezë edhe kur lëvizte treni, aty makinat nuk lejonin trenin të kalonte, shprehet Artur Sulçe, ekspert rrugor. Megjithëse aksidenti tragjik i të mërkurës në Kamëz ndodhi më shumë për shkak të pakujdesisë së drejtuese

Shitja e bankave, ekspertët: Po ikin ato me origjinë nga BE
  • 2018-08-08

Shitja e bankave, ekspertët: Po ikin ato me origjinë nga BE

Ekspertët thonë se shitblerjet e bankave që po ndodhin në tregun vendas imponojnë forcimin e mbikëqyrjes së sistemit financiar. Themelore mbetet forcimi i mbikëqyrjes nga ana e Bankës së Shqipërisë. Po kështu, bashkëpunimi i saj me qeverinë, në mënyrë që biznesi të ketë më shu

Kafshët theren gabim, ekspertët tregojnë pasojat negative te njeriu
  • 2018-08-02

Kafshët theren gabim, ekspertët tregojnë pasojat negative te njeriu

Ekziston një rregullore që përcakton teknologjinë e therjes së kafshëve që shiten për mish, por që në mase të madhe ajo nuk respektohet. Ekspertët thonë se kafshët që çohen pranë thertoreve të licencuara nuk mund të theren menjëherë. Por çfarë ndodh në të vërtetë? Mbasi e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama