Rezultate te kerkimit per termin: +Eksperti

Meta: total 1000 / total_found 5543 / time 0.003 / keyword[0] eksperti / docs[0] 5543 / hits[0] 7377 /
No Pic available
  • 2018-07-31

Pse jemi gjithmonë të lodhur (edhe nëse flemë)? Ja 10 shpjegime

Ndodh që të ndihemi të lodhur edhe pas tetë orësh gjumë, sepse lodhja dhe përgjumja nuk janë e njëjta gjë dhe e para mund të shfaqet në mënyrë të pavarur nga prania e së dytës. Me fjalë të tjera, ju mund të ndjeni një mungesë të forcës fizike dhe mendore, pa ndjerë nevojën

Topi i Putin për Trump me chip spiun?! Adidas: Nuk ka rrezik përgjimi
  • 2018-07-27

Topi i Putin për Trump me chip spiun?! Adidas: Nuk ka rrezik përgjimi

Sikur të mos mjaftonin kritikat me sfond politik, për takimin mes Donald Trump dhe Vladimir Putin ne Helsinki është hapur një tjetër temë e nxehtë debati. Putin i dhuroi homologut amerikan një top futbolli Telstar 18, të kampionatit botëror. Fillimisht Bloomberg dhe CNN ngritën polemika

No Pic available
  • 2018-07-23

Midhje dhe molusqe në tryezë? Ja si ti konsumoni në mënyrë të sigurt

Çfarë mund të jetë më mirë në një mbrëmje të nxehtë të vere, sesa një darkë me fruta deti? Dhe kështu, në shtëpi apo në restorante, në këtë kohë kemi një triumf të spagetit me molusqe, midhje, dhe produkteve të tjera të detit. Mrekulli të kuzhinës, të cilat gjithashtu ka

No Pic available
  • 2018-07-16

BE dhe Kina afrohen, Trump i kthehet kundër tregtisë

Në një atmosferë të pasigurtë të ekonomisë globale, liderët e Evropës dhe Kinës po takohen për të peshuar rrugët për t´iu kundërvënë pasojave të politikës së Presidentit Trump “Amerika First”. Sulmet e Presidentit të SHBA Donald Trump ndaj sistemit ndërkombëtar t

500 mijë euro vjedhje. Europol godet grupin e 40 skifterëve shqiptarë (Video)
  • 2018-07-10

500 mijë euro vjedhje. Europol godet grupin e 40 skifterëve shqiptarë (Video)

Është dashur një operacion i përbashkët Francë-Shqipëri-Gjermani për të goditur një nga grup të fuqishëm kriminal të përbërë nga shqiptarët, që vepronte në fushën e vjedhjes së banesave në këto dy vende. Mësohet se operacioni ku është përfshirë edhe Europol u shtri edhe n

Gjendet trupi i pajetë i një personi në Përrenjas
  • 2018-07-10

Gjendet trupi i pajetë i një personi në Përrenjas

Një person i cili rezultonte i zhdukur prej afro një muaji, është gjetur i pajetë buzë një përroi. Mbrëmjen e djeshme, e hënë, policia e Përrenjasit u njoftua se në malin e Blacës, Përrenjas është konstatuar një kufomë në afërsi të një përroi. Nga këqyrja paraprake e kryer n

Rreziku nga tërmetet, flet eksperti: Si duhet të mbroheni
  • 2018-07-05

Rreziku nga tërmetet, flet eksperti: Si duhet të mbroheni

Momente paniku të qytetarëve të Tiranës pak pas lëkundjeve të regjistruara paraditen e 4 korrikut Top Channel në bashkëpunim me drejtorinë e zjarrëfikës së Tiranës simuluan ditën e enjte një situatë tërmeti. Me marrjen e thirrjes nga qytetarët, salla operative njofton në radio gr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama