Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Meta: total 285 / total_found 285 / time 0.000 / keyword[0] ekspertt / docs[0] 285 / hits[0] 362 /
No Pic available
  • 2010-09-02

Gjata: Komisionit të Venecias mund ti drejtohet vetëm Topalli

Ish-kreu i Gjykats Kushtetuese Ish-kryetari i Gjykats Kushtetuese, Rustem Gjata, thot se Kryetarja e Kuvendit ka atributin e vetm pr t dorzuar krkesn pr flett e votimit. Gjata sqaron se mungesa e besimit n Gjykatn Kushtetuese do t habis ekspertt ndrkombtar, duke rrezikuar n kt mnyr marrjen n konsid

No Pic available
  • 2010-09-02

Incident në Lazarat, fshati rrëmben armët

Atentati i dshtuar ndaj nj t riu rikthen “shiun” e plumbave mbi Gjirokastr. Policia hesht Plumba makins s nj lazaratasi. Fshati i famshm rrmben prsri armt. Incidenti ka ndodhur mbrmjen e s marts, rreth ors 21:35, kur nga nj makin me targa t huaja sht qlluar me arm zjarri mbi nj makin q n

No Pic available
  • 2010-09-02

Kukës e Sarandë, një i vdekur dhe një e plagosur në aksidente

Rrugt Nj i ri nga Kuksi ka gjetur vdekjen pasi makina me t ciln udhtonte sht prmbysur n nj rrug brenda qytetit. Ngjarja ka ndodhur rreth 01:00 t s mrkurs n afrsi t Komisariatit t Policis s qytetit t Kuksit. Mjeti tip “Benz” i drejtuar me shpejtsi nga 25-vjeari Altin Kastrati, sht prmbys

No Pic available
  • 2010-09-02

Bukuria, meshkujt shpenzojnë më shumë se femrat

Ky sht rezultati i nj studimi anglez. Pothuajse n t gjitha vendet e bots jan rritur shpenzimet e meshkujve pr kurat ndaj trupit dhe fytyrs. Ndryshimet e vetme qndrojn n prgatitjen e valixheve: femrat i mbushin m shum se meshkujt Burrat? Jan narcizist t vrtet. Jo rastsisht shpenzojn m shum se grat p

No Pic available
  • 2010-09-01

Vizat, Ministria e Jashtme shpjegon procedurat

Qeveria shqiptare i dorzoi dje Komisionit Evropian ecurin m t fundit t zhvillimeve q lidhen me procesin e lvizjes pa viza n zonn “Shengen”, e cila prfshin periudhn prej bisedimeve t fundit me ekspertt, q u zhvilluan n datat 14 dhe 15 korrik, deri tani. Ky informacion do t prdoret pre

No Pic available
  • 2010-09-01

Kukës, miratohet projekti për hidrocentralin e ri

Energjia Projekti kap nj vler investimi prej 12 milion eurosh Kshilli i Rregullimit t Territorit n Qarkun e Kuksit, i ka dhn dritn jeshile projektit pr ndrtimin e nj hidrocentrali t ri n zonn e Lums. “Hidrocentrali do t prodhoj 38 milion euro energji dhe pr ndrtimin e tij do t investohen 12.8

No Pic available
  • 2010-08-31

OBSH jep alarmin: Duhanpirja te femrat, pasoja fatale

Raporti: Rrezik kanceri dhe dështim shtatzënie. OBSH shpreh alarmin në rritje në përdorimin e duhanit mes grave dhe vajzave dhe rreziqet specifike gjinore Vetm gjat dekads s fundit femrat duhanpirse n vendin ton jan rritur me 4 pr qind. Tendenca n rritje e duhanpirjes g