Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Total: 277
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.259Z

BE-ja: Emërimet në gjyqësor, KLD të bëjë trasparencë

Raporti probleme me emërimet që bëhen nga KLD-ja Kshilli i Lart i Drejtsis, institucioni q duhej t ishte m i pakorruptuari dhe nismtar i lufts kundr korrupsionit n sistemin e drejtsis n t kundrt shfaq probleme t mdha n emrimet e gjyqtarve. KLD-ja, e cila drejtohet nga President

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.324Z

Shqipria: Vendi m i zhurmshm n Evrop

TIRANE, Nj studim i publikuar t Mrkurn shte ditur se Shqipria sht nj nga vendet m t zhurmshme n Evrop.Studimi in 8 qytete t mdha nga Insituti Shndetsis Shqiptare, thuhet se niveli i zhurms n nj koh ditore n Tiran sht 80 dB kur n vendet Evropiane sht mesatarisht 50dB. Edhe natn Tirana nuk sht e qet,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.331Z

Efekti mbrojtës i diellit i atribuohet vitaminës D

Ekspozimi ndaj rrezeve t diellit ul rrezikun pr shfaqjen e kancerit n prostat. Ky sht prfundimi i nj studimi t publikuar n revistn “Cancer Research da Esther John” i kryer nga “Northern California Cancer Center” dhe “Keck School of Medicine”. E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.633Z

Shtrëngim të kushteve kredituese edhe 3-mujorin e dytë 2010

Pr tremujorin e dyt t vitit 2010 pritet srish e njjta situat pr kreditimin ndaj bizneseve si dhe atyre pr individ. Ekspertt e bankave presin shtrngim t standardeve t kredis. Balanca neto e pritjeve pr standardet e kredis akorduar bizneseve rezulton -10.6 pr qind. Shtrngimi i stan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.555Z

Kosova kërkon Portin e Shëngjinit dhe hekurudhën deri në Durrës

Skenart Ministri i Transporteve, Limaj: Me Shqiprin na ndajn 17 km hekurudh. Takimi me biznesin kosovar Biznesi kosovar po shikon mundsit e marrjes me koncesion t Portit t Shngjinit, si dhe ka rritur krkesn pr bashkpunim mes dy qeverive pr krijimin e nj linje t prbashkt hekurudhore Prishtin-Durrs.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.636Z

Rusi, zjarret i afrohen zonave të ndotura me radioaktivitet

Zjarret q po shkrumbojn Rusin kan prekur edhe zonat e ndotura nga katastrofa nukleare e ernobilit. Sipas mediave ruse, q nga mesi i korrikut flakt kan prfshir nj hapsir prej 4 mij hektarsh, prfshi ktu edhe rajonin e Briansk, n kufi me Bjellorusin dhe Ukrainn. N nj koh q organizata ambientaliste, Gri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.370Z

Ligji për avokaturën, Berisha - Renedo: Hyrja drejt BE-së

Spanja e konsideron ligjin pr Avokaturn e Shtetit n Shqipri si nj prgatitje drejt hyrjes n BE. Kryeministri Sali Berisha priti dje zvendsavokatin e Prgjithshm t Spanjs, z. Manuel Renedo. N takim ishte i pranishm edhe ambasadori i Spanjs n Tirans, z. Manuel Montobbio, si dhe ekspe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama