Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Meta: total 285 / total_found 285 / time 0.015 / keyword[0] ekspertt / docs[0] 285 / hits[0] 362 /
No Pic available
  • 2010-08-04

Gratë marrin pushtetin

Statistikat tregojnë se ato u janë afruar meshkujve në këto klube të rezervuara të pak viteve më parë Nse 10 vite m par grat nuk gjendeshin n postet drejtuese t shtetit as me lup, sot situata ka ndryshuar. Jo vetm Kuvendi, Prokuroria e Prgjithshme, Gjykata e Lart e institu

No Pic available
  • 2010-08-03

Gratë, tani më shumë hapësira në vendimmarrje

Grave n Shqipri po ju krijohen gjithmon e m shum hapsira q t jen pjes e vendimarrjes. T dhnat e fundit t raportuara n selin e OKB n Nju Jork, gjat sesionit t 46 t Komitetit pr Eleminimin e Diskriminimit ndaj Grave, tregojn se prqindja e grave n post drejtuese ka ardhur n rritje Filloreta Kodra &quo

No Pic available
  • 2010-08-02

Nishani: Emërimi i gjyqtarëve, vetëm mbi kritere të qarta vlerësimi Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.sw

Ministria e Drejtsis ka ngritur shqetsimin mbi mungesn e nj sistemi vlersimi t gjyqtarve n emrimin e tyre q duket ka nxitur dhe korrupsionin n kt proces. Ministri Bujar Nishani i referohet pr kt dhe nj raporti t fundit me tone alarmante mbi kt shtje, t Misionit t ekspertve t KE, q vlerson prmbushjen

No Pic available
  • 2010-08-01

Bujqësia, Ruli në Itali për intensifikimin e bashkëpunimit

Ministri i Bujqsis, Ushqimit dhe Mbrojtjes s Konsumatorit, Genc Ruli, ka zhvilluar nj vizit pune n Itali me ftes t Ministris s Politikave Bujqsore t ktij vendi. Qllimi kryesor i vizits ishte riprtritja e bashkpunimit m intensiv mes dy ministrive, duke arritur deri n konkretizimin

No Pic available
  • 2010-07-31

Fatos Nano po kthehet. Parti apo lëvizje!

lideri i së majtës ka gjetur formulën e një kauze tëre Ish-Kryeministri e kryetari historik i Partis Socialiste, Fatos Nano, nuk sht akoma i bindur se mund t quhet nj pensionist politik. Edhe pse jeton sa n Vjen e sa n Tiran, ai po prgatit qetsisht me kshilltart dhe mbshtetsi

No Pic available
  • 2010-07-28

BSH ul sot normën bazë të interesit, kreditë në lekë do të zbusin interesat

Banka e Shqipris dhe qeveria duket se kan rn dakord pr uljen e norms baz t interesit. Kshilli Mbikqyrs i Banks s Shqipris n mbledhjen e radhs q pritet t mblidhet sot, do t marr n shqyrtim dhe do t ndryshoj normn baz t interesit. Antar t Kshillit Mbikqyrs t Banks s Shqipris, t pye

No Pic available
  • 2010-07-27

Ekspertët: Rishikimi i buxhetit stimulon ekonominë

Rishikimi i buxhetit pr gjysmn e dyt t ktij viti shihet nga ekspertt si hapi i duhur q qeveria ka marr pr t stimuluar m tej ekonomin. Eksperti i ekonomis Artan Hoxha, i sheh si t harmonizuar kto shkurtime, pasi sipas tij ato prekin shpenzimet operative dhe jo sektort prioritar. Gjithashu Hoxha e q