Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Meta: total 285 / total_found 285 / time 0.000 / keyword[0] ekspertt / docs[0] 285 / hits[0] 362 /
No Pic available
  • 2010-07-26

Garanti migrant, mbështetja e ekonomive së vendeve të Ballkanit

N kohn e krizs ekonomike dhe financiare pr vendet e varfra jan shum t rndsishme parat e emigrantve. N vendet e Ballkanit pritet q fillimi i sezonit veror t'i shtoj kto burime. Migrantt q punojn n Perndim jan burim i rndsishm financiar pr vendet e varfra. N rastin e Moldavis apo Taxhikistanit, kto

No Pic available
  • 2010-07-26

Ekspertët për Kushtetuesen: Kryetari, me mandat të paligjshëm

Ekspertt e ligjit thon se Kushtetuta sht e qart dhe nuk l vend pr interpretime t tjera kur shprehet pr mandatin e kryetarit t Gjykats Kushtetutese. Nj diskutim q ka lindur pas prfundimit q prej 4 qershorit 2010 t mandatit tre-vjear t kreut aktual t ksaj gjykate dhe shtyrjes s ktij procesi n muajin s

No Pic available
  • 2010-07-26

BE-ja: Emërimet në gjyqësor, KLD të bëjë trasparencë

Raporti probleme me emërimet që bëhen nga KLD-ja Kshilli i Lart i Drejtsis, institucioni q duhej t ishte m i pakorruptuari dhe nismtar i lufts kundr korrupsionit n sistemin e drejtsis n t kundrt shfaq probleme t mdha n emrimet e gjyqtarve. KLD-ja, e cila drejtohet nga President

No Pic available
  • 2010-07-25

A është ekonomia e BE-së në stres?

T kesh stres nuk sht gj e mir e posarisht gjendja mund t jet shum e keqe, nse stres kan bankat. U publikuan rezultatet e t ashtuquajturit testi i stresit i 91 bankave t mdha evropiane. Shtat prej 91 institucioneve financiare evropiane nuk kan arritur t kalojn t ashtuquajturin test t stresit. Banka

No Pic available
  • 2010-07-23

Leku fiton terren ndaj euros, shkak emigrantët dhe eksportet

Pas nj 6–mujori jo t mir n raportet e vlers me monedhen europiane, leku ka fituar terren ndaj euros pr her t par n muajin korrik. Paraditen e dits s premte 1 euro sht kmbyer me 134.9 lek nga 136.7 lek q ka qen n t njjtn periudh t nj muaji m par duke shnuar ulje 1.8 pik. Ekspertt e komentojn zh

No Pic available
  • 2010-07-23

Amerika sekrete: Sa e madhe dhe sa efikase?

“Kompleksiteti i sistemit amerikan t zbulimit del jasht do prkufizimi”. Ky sht nj nga prcaktimet q gjenerali n pension John Vines ka dhn gjat nj interviste pr t prditshmen amerikane “Washington Post”. Intervista me gjenerallejtnant Vines sht nj nga qindra intervistat e zhv

No Pic available
  • 2010-07-21

Ekspertët: Kredia 3.2 miliardë euro do të nxisë rritjen ekonomike

Kredia 3,2 miliard euro q Shqipria ka siguruar nga institucionet ndrkombtare financiare, pritet t jap nj ndikim pozitiv n zhvillimin e vendit. Ekspertt e ekonomis jan t mendimit se ky sht momenti i duhur q kjo shum t hyj n tregun vendas, pr disa arsye, si investimet apo forcimi i lekut, thelbsore pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama