Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Meta: total 285 / total_found 285 / time 0.006 / keyword[0] ekspertt / docs[0] 285 / hits[0] 362 /
No Pic available
  • 2010-07-15

Deklarata e t ardhurave, ekspertt: Diskriminon

Ekspertët thonë se drafti i qeverisë që detyron individët të deklarojnë të ardhurat është i mangët në pjesën e shpenzimeve që njeh si të zbritshme. “Nuk njihen shpenzimet per investime qe bëjnë qytetarët nuk njihen investimet për industri me rëndësi”, t

No Pic available
  • 2010-07-15

KE mbyll verifikimet për liberalizimin e vizave me Shqipërinë

Ekspertt e Komisionit Europian mbylln verifikimet pr procesin e liberalizimit t vizave pr Shqiprin. N nj njoftim zyrtar t zyrs s ktij institucioni thuhet se qllimi i ktij misioni ishte t verifikoj n terren prparimin elidhur me kriteret e mbetura n propozimin e Komisionit Europian, t miratuar m 27 ma

No Pic available
  • 2010-07-15

Ligji për avokaturën, Berisha - Renedo: Hyrja drejt BE-së

Spanja e konsideron ligjin pr Avokaturn e Shtetit n Shqipri si nj prgatitje drejt hyrjes n BE. Kryeministri Sali Berisha priti dje zvendsavokatin e Prgjithshm t Spanjs, z. Manuel Renedo. N takim ishte i pranishm edhe ambasadori i Spanjs n Tirans, z. Manuel Montobbio, si dhe ekspe

No Pic available
  • 2010-07-15

Kontrolli parlamentar mbi SHISH-in, OSBE shtyn draftin

sht shtyr prsri diskutimi n Komisionin e Siguris pr ligjin e ri pr Kontrollin Parlamentar t Shrbimit t Fsheht Informativ dhe t Shrbimit t Siguris. Edhe pse ishte parashikuar dje diskutimi pr kt projektligj, burime nga komisioni pohuan pr gazetn se eksperti i OSBE-s nuk sht paraqi

No Pic available
  • 2010-07-14

Sakrifica e rritjes

“Kush u dogj nga qulli, i fryn kosit”, thot populli. Gati t gjitha vendet evropiane sot, t tmerruara nga kriza greke e deficitit buxhetor, kan ndrmarr masa spartane pr t kufizuar shpenzimet publike. N kt klim t prgjithshme shtrngimi rripi, kuptohet q edhe ne nuk mund t ecnim kundr rry

No Pic available
  • 2010-07-13

Ngërçi, Presidenca e BE-së: Rezoluta e PE-së, bazë për zgjidhjen

Michelsen: Palët të bashkëpunojnë për zgjidhjen Presidenca e re belge e Bashkimit Evropian i krkon klass politike shqiptare q pr zgjidhjen e ngrit politik t ket si baz t saj rezolutn e fundit t Parlamentit Evropian. Sipas ambasadorit belg, Mark Michelsen, politika shqiptare m

No Pic available
  • 2010-07-11

Xhaferaj: Gati Qendra e Kombëtare e Librit

90-vjetori i themelimit t Biblioteks Kombtare, si nj faz mes dixhitalizmit dhe krkimit t hapsirave pr librin dhe lexuesin, sht prcjell dje me premtimin se sht gati projekti pr krijimin e Qendrs Kombtare t Dixhitalizimit t Librit. Nj lajm q u dha dje nga ministri i Kulturs, n konf