Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Meta: total 285 / total_found 285 / time 0.000 / keyword[0] ekspertt / docs[0] 285 / hits[0] 362 /
No Pic available
  • 2010-07-09

Formimi profesional dhe publik, në standarde evropiane

Intervistë me z. Rasim Balliu, drejtor i Drejtorisë Rajonale të Formimit Profesional e Publik Elbasan Rasim Balliu, drejtori i DRFPP Elbasan, prej 5 vitesh drejton nj prej institucioneve q ka arritur, fal angazhimit t tij dhe stafit q drejton, nivele t larta zhvillimi n fushn e

No Pic available
  • 2010-07-09

Aguilar: Të përshpejtohet procesi i heqjes së vizave me Shqipërinë dhe Bosnjen

Kryetari i Komitetit pr Lirit Civile, Drejtsin dhe Punt e Brendshme n Parlamentin Europian, Huan Fernando Lopez Aguilar, i ka krkuar Presidencs belge t Bashkimit Europian q t prshpejtoj heqjen e vizave me Shqiprin dhe Bosnje – Hercegovinn. Prmes nj letre, ai u krkon ministrave t Brendshm dhe t

No Pic available
  • 2010-07-06

Konferenca e Kryetarëve, seanca e fundit, në 22 korrik

Të intensifikohet puna në komisione, mbledhje edhe pasdite Komisionet parlamentare duhet t intensifikojn edhe m tej punn e tyre, n mnyr q brenda 22 korrikut t jet miratuar do projektligj i ardhur tashm n Kuvend. Kjo shtje sht diskutuar dje n Konferencn e Kryetarve, edhe pse nuk

No Pic available
  • 2010-07-04

ACIT: Efektet e krizës globale në biznesin fason ulën eksportet në 2009-n

Dhoma Kombtare e Prodhuesve t Veshjeve dhe Kpucve, n bashkpunim me Agjencin Shqiptare t Konkurrueshmris dhe Tregtis me Jasht, ACIT, ka prezantuar me subjektet e fasonit t veshjeve dhe kpucve n Shkodr studimin e ksaj agjencie me titull “Dimensioni Social i krizs globale n Sh

No Pic available
  • 2010-07-03

Montobio: Situata, e vështirë, zgjidhni ngërçin

Ambasadori spanjoll n Tiran, Manuel Montobio, apelon se situata politike n Shqipri mund t ndikoj n integrimin e vendit. Gjat nj takimi me ministrin e Jashtm, Ilir Meta, ambasadori spanjoll, Montobio, vendi i t cilit sapo i kaloi stafetn e Presidencs evropiane Belgjiks, e cilsoi g

No Pic available
  • 2010-06-28

ALUIZNI, mbi 400 aplikantë pa adresa, nuk gjenden në banesat e tyre

Duke folur pr “standard” drejtori ALUIZNI-t Durrs, Andi Lila, deklaroi se “verifikimet n terren po vijojn edhe me zonat kodrinore dukekrahasime me fotografimet ajrore. N qytetin e Durrsit procesi i legalizimit t banesave po shkon drejt prfundimit. N shum zona in

No Pic available
  • 2010-06-26

Kinë, arrin në 377 numri i viktimave nga përmbytjet

Prmbytjet masive dhe rrshqitjet e dheut n shum provinca t Kins u kan marr jetn 377 personave. T dhnat u publikuan nga Ministria e Mjedisit, sipas s cils 140 t tjer rezultojn t humbur. Ekspertt thon se n rast se situata do t vazhdoj kshtu, 2010 do t shnoj nivele rekord t viktimave nga prmbytjet.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama