Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Meta: total 285 / total_found 285 / time 0.000 / keyword[0] ekspertt / docs[0] 285 / hits[0] 362 /
No Pic available
  • 2010-06-26

OKB, alarm për rritjen e numrit të përdoruesve të drogës

Kombet e Bashkuara kan dhn alarmin pr rritjen e prdorimit t lndve narkotike, sidomos n vendet e varfra dhe ato pak t zhvilluara. N ditn ndrkombtare t drogs, me moton “Mendo pr shndetin, jo pr drogn”, Sekretari i Prgjithshm i OKB-s, Ban Ki Mun paralajmroi se rritja e prdorimit t lndve nar

No Pic available
  • 2010-06-25

Jo më heshtje për çështjen çame

Kemi hyr n nj jav, q n historin ton t re si komb, do t thot shum. Jemi n nj sall ku normalisht merren vendime pr t ardhmen, por historia prap rndon me peshn e viktimave t veta, q krkojn drejtsi. 66 vjet m par, nga 27 qershori i 1944 deri n mars 1945, n territorin e Greqis fqinje, n krahinn e amris

No Pic available
  • 2010-06-23

Çmontimi i armëve, komisioni miraton poligonet shtesë

Mazhoranca dhe opozita kan bashkuar votat lidhur me projektligjin m t ri t hartuar nga Ministria e Mbrojtjes, q synon ngritjen e katr poligoneve t reja, pr asgjsimin e municioneve me plasje dhe dy poligoneve pr asgjsim baruti me djegie. Ky draft sht diskutuar dje n Komisionin e S

No Pic available
  • 2010-06-23

Ligji i ri i mjedisit, shtrëngohen masat për licencë mjedisore

Mediu: Kritere të reja për certifikimin e ekspertëve mjedisorë Asnj projekt nuk do t mund t marr jet, nse m par nuk ka kaluar procesin e vlersimit t ndikimit n mjedis, nga ku t siguroj leje apo licenc mjedisore. Projektligji m i ri i mjedisit i hartuar nga Ministria e Mjedisi

No Pic available
  • 2010-06-23

Pranverë dhe verë shprese ekonomike

Kaluam nj dimr t vshtir ekonomik. N muajt tetor-dhjetor 2009, ekonomia shqiptare u ndal, nuk u rrit m. Pasojat e krizs s prbotshme financiare dhe ekonomike u ndien m fort. U rrit disi numri i t papunve. Megjithat, industria m e prekur, ajo q punson 90 mij vet, industria e prodhimit t materialeve t

No Pic available
  • 2010-06-20

Pse Komisioni Evropian mburr ekonominë shqiptare?

Kto dit u b publik Raporti i Drejtoris s Prgjithshme t shtjeve t Ekonomis dhe Financave t Komisionit Evropian pr vendet e rajonit ballkanik. Sipas ktij raporti, ekonomia shqiptare kanj progres t rndsishm. Kontributi i industris dhe ndrtimit n Prodhimin e Brendshm Bruto ishte 40 pr qind. Kta dy sek

No Pic available
  • 2010-06-20

Feja e dixhitalizuar

Lëvizjet e reja religjioze veprojnë kryesisht përmes internetit, nëpërmjet riprodhimit dixhital më tepër sesa riprodhimit mekanik (vijon nga numri i djeshm) Megjithat, lvizjet e reja religjioze veprojn kryesisht prmes internetit, nprmjet riprodhimit dixhital m tepr sesa ri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama