Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Meta: total 285 / total_found 285 / time 0.000 / keyword[0] ekspertt / docs[0] 285 / hits[0] 362 /
No Pic available
  • 2010-06-19

Regjistrimi i popullsisë, Lohan: Kujdes me numrin e emigrantëve!

Instituti i Statistikave t Shqipris do t zhvilloj vitin e ardhshm regjistrimin e popullsis dhe banesave. N nj seminar t organizuar pr kt qllim, ambasadori i BE-s n Tiran, Helmut Lohan, krkoi q t bhet shum kujdes me ruajtjen e privatsis. Por pr t pasur nj proces sa m t plot dhe t

No Pic available
  • 2010-06-19

Lohan: Kujdes me privatësinë dhe numrin e emigrantëve!

Procesi/Zhvillohet seminari teknik me temë Regjistrimi i Popullsisë dhe Banesave 2011, me praninë e ambasadorit të BE-së në Tiranë, Helmut Lohan Pr t pasur nj regjistr popullsie dhe banesash me standarde, duhet pasur kujdes gjat procesit me privatsin e qytetarve dhe numrin

No Pic available
  • 2010-06-15

Ekspertët kontabël, gjobë për bilancet e rreme

Ekspertt kontabl q firmosin bilance me t dhna t rreme rrezikojn gjob nga 50-100 milion lek. Vendimi i qeveris ka mbrritur dje n Kuvend. Shkak pr marrjen e masave jandyshimet jo vetm pr mungesn e deklarimeve, por edhe pr fatin se disa biznese punojn me dy bilance. Reduktimi i info

No Pic available
  • 2010-06-15

Qetësohet BE, Spanja ska nevojë për ndihmë financiare

Bashkimi Europian ka nisur t marr frym lirshm, pasi Spanja, nj nga vendet q ekspertt parashikojn t preket nga kriza greke, nuk ka nevoj pr ndihma financiare. Sipas Komisionerit pr Ekonomin dhe shtjet monetare, Oli Rehn Madridi nuk do t ket nevoj pr nj plan shptimi si Greqia, por edhe Bashkimi Europi

No Pic available
  • 2010-06-12

Ekspertët: Në 2011, Euro barazohet me Dollarin

Rimkmbja e ngadalt e ekonomis dhe problemet me defiitin e lart buxhetor n shum vende t eurozons, do t fundosin monedhn e prbashkt europiane deri n at pik sa t barazohet n kmbim me dollarin amerikan. Ekspertt thon se n 2011-n, nj euro do kmbehet me nj dollar. Paralajmrimi vjen nga Qendra pr Krkimet E

No Pic available
  • 2010-06-10

Pronat shtetërore, miratohet procedura e privatizimit

Institucionet qendrore dhe vendore, 30 ditë afat për përgjigje Qeveria miraton procedurat e reja pr vlersimin dhe shitjen e pronave shtetrore. N nj vendim t miratuar n mbledhjen e djeshme t Kshillit t Ministrave, ndryshe nga vendimi i mparshm, jan prcaktuar afate t sakta q kan

No Pic available
  • 2010-06-09

I nxehti afrikan godet Ballkanin, 39 gradë në Maqedoni

Nj val e madhe e t nxehtit q vjen nga Afrika do t mbuloj sot e n vazhdim Ballkanin me temperatura q arrijn deri n 39 grad celcius. Maqedonia do t jet m e goditura nga vala e t nxehtit, e si rrjedhoj autoritetet atje kan paralajmruar qytetart pr rreziqet e shumta q shkakton kjo vap n shndetin e tyre.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama