Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Meta: total 285 / total_found 285 / time 0.000 / keyword[0] ekspertt / docs[0] 285 / hits[0] 362 /
No Pic available
  • 2010-08-31

Arkitektë italianë për kthimin e hotel Dajtit, në shërbim të BSH-së

Projekti Ekspertt e huaj bjn gati planin pr projektin. Qeveria pret parat e shitjes Pas zyrtarizimit me vendim qeverie t shitjes s hotel “Dajtit” pr Bankn e Shqipris, n shumn e 4.1 miliard lekve, tashm Banks Qendrore nuk i mbetet vese t nis punn pr rehabilitimin e ambienteve t shkatrrua

No Pic available
  • 2010-08-31

Turdiu: Vizat ne dhjetor, ja procedurat

N 30 gusht, pala shqiptare i dorzon Komisionit Europian ecurin m t fundit t zhvillimeve q lidhen me procesin e lvizjes pa viza n zonn Shengen, e cila prfshin periudhn prej bisedimeve t fundit me ekspertt, q u zhvilluan n datat 14 dhe 15 korrik deri tani. Ky informacion do t prdoret prej KE n raporti

No Pic available
  • 2010-08-30

Ikin emigrantët, shtrenjtohet euro

Fundi i gushtit ka kthyer tendencn n rritje t vlers s valutave n tregjet e kmbimit t tyre. Largimi i emigrantve q prkon me fundin e sezonit turistik veror, ka rritur krkesn pr euro dhe dollar e pr pasoj edhe vlern e tyre. N fillim t ksaj jave n agjensit e kmbimit t kryeqytetit nj euro kmbehe

No Pic available
  • 2010-08-29

Incident në Veri, shpërthim në qytetin e Zubin Potokut

Alarmi Vendoset tritol n stacionin e policis, por pasojat jan vetm dme materiale Nj mjet shprthyes dhe nj automjet i nj pjestari t Policis s Kosovs, kan shqetsuar dje n ort e hershme t mngjesit banort e Zubin Potokut dhe kan alarmuar oficert e policis. Sulmi ka ndodhur rreth ors dy pas mesnate, por

No Pic available
  • 2010-08-28

Bernanke: Ekonomia amerikane mund të bjerë në recesion

Shefi i rezervs Federale, Ben Bernanke ka shprehur shqetsimin se ekonomia amerikane mund t bjer srish n recesion. Duke folur n nj konferenc ndrkombtare n Nju Jork, Bernanke tha se sht i gatshm t ndrhyj pr t nxitur rimkmbjn e ekonomis. Ekspertt parashikojn nj rritje nn 1 % t ekonomis amerikane pr 6

No Pic available
  • 2010-08-28

Kosova kërkon Portin e Shëngjinit dhe hekurudhën deri në Durrës

Skenart Ministri i Transporteve, Limaj: Me Shqiprin na ndajn 17 km hekurudh. Takimi me biznesin kosovar Biznesi kosovar po shikon mundsit e marrjes me koncesion t Portit t Shngjinit, si dhe ka rritur krkesn pr bashkpunim mes dy qeverive pr krijimin e nj linje t prbashkt hekurudhore Prishtin-Durrs.

No Pic available
  • 2010-08-28

Telashet e meshkujve me hormonet

Sipas ekspertve t spitalit “Northwestern Memorial Hospital” n ikago, mungesa e dshirs seksuale sht e pranishme te 5 milion meshkuj n t gjith botn. Kjo ndjesi shfaqet me depresion, luhatje t humorit, afshe nxehtsie etj. “Smundja” (nse do t quhet kshtu), kurohet me testosteron.