Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertt

Meta: total 285 / total_found 285 / time 0.000 / keyword[0] ekspertt / docs[0] 285 / hits[0] 362 /
No Pic available
  • 2010-04-07

Estonia: Mbështetje Shqipërisë për heqjen e vizave dhe BE

Zoti, Kryeministr a keni nj vlersim tuajin mbi hapat q kaShqipria gjat ktyre viteve t fundit n procesin pr integrimin europian? Sipas kndvshtrimit tim Shqipria kprpjekje domethnse n 20 vitet e fundit. Gjat viteve '90 prodhimi i brendshm bruto ishte 250 dollar pr person, tani sht rreth 6 mij dollar,

No Pic available
  • 2010-04-07

Ndërsa Evropa heziton...

Jo q prej 1930-s politikat ndrkombtare kan qen n rrjedha t tilla. Rritja e shteteve, si: Kina, India, Turqia, Brazili dhe Rusia po sfidon demokracit e vjetra si kurr m par. Por, n vend se BE-ja ta prdor rritjen si mbrojtje t vetes, Evropa ka dshtuar n adaptimin e politikave t jashtme serioze dhe

No Pic available
  • 2010-04-02

Task-Forca Rregullatore mbledhje për Qendrën Kombëtare të Energjisë

Mbledhja e task-forcs pr reformn rregullatore nn drejtimin e Kryeministrit Sali Berisha diskutoi mbi Qendrn Kombtare t Aplikimit t Energjis dhe vendosjen e saj pran Qendrs Kombtare t Lejeve dhe Licensave. Kryeministri tha se, ngritja e ksaj qendre erdhi si domosdoshmri pr shkak t interesit t madh pr

No Pic available
  • 2010-04-01

Strazimiri: Kushtetuta ska përgjigje për hallet e Ramës

Deputeti i PD-s, Gent Strazimiri, kritikon ashpr qndrimin bllokues t kryesocialistit Edi Rama ndaj institucioneve, ndrsa bn t qart se mazhoranca i kat gjitha lshimet e duhura opozits pr zgjidhjen e ngrit politik. Por ai shpreh keqardhje nisur nga ajo q vren tek Rama se konstantja

No Pic available
  • 2010-03-29

Bonot e privatizimit, legalizimet ulin vlerën në treg

Bonot në treg, me 14%, tendenca të shkojë drejt 12% Banort q kan pr t legalizuar shtpi apo objekte, blejn bono n treg pr t paguar shtetin, pasi 70 pr qind e vlers s ndrtimit mund t paguhet me bono privatizimit, pas ndryshimit tpak dit m par. Ditt e fundit vihet re nj t

No Pic available
  • 2010-03-29

Klienti vjen i pari, mbahet Akademia e parë e Biznesit

Pr t fituar n nj biznes, m shum se t kesh para pr t investuar, duhet t dish t shrbesh. Nse n siprmarrjen e tyre do tregtar do t kishte n qendr t vmendjes klientin dhe jo fitimin, pa dyshim q ky i fundit do t vinte natyrshm tek ai. Por n shum raste, biznesi ve merret me investimin e tij, n prpje

No Pic available
  • 2010-03-28

Problemi etik i bojkotit të socialistëve

Sami Neza Bojkoti i PS-s ndr t tjera funksionon nprmjet nj problemi t madh etik, problem i cili z fill q prpara zgjedhjeve dhe vazhdon edhe sot pa u zbehur pr asnj ast. Ndrkaq, vet socialistt as nuk duan t’ia din pr kt problem esencial